Reklama

Wyszukiwarka spełniająca potrzeby

Potrzeby człowieka realizuje wyszukiwarka internetowa. Abraham Maslow stworzył ich hierarchię w popularnej piramidzie. Stwierdza w niej, że mamy do czynienia z potrzebami fizjologicznymi, bezpieczeństwa, przynależności, szacunku (uznania), samorealizacji.

W prosty sposób artykuł stwierdzi, że wszystkie z nich realizuje wirtualna rzeczywistość za pośrednictwem pewnych narzędzi.

reklama w wyszukiwarkachProste uzasadnienie

Reklama w internecie jest elementem uprawianym przez przedsiębiorstwa, które widzą w sieci niszowy rynek zbytu. Typowanie grup docelowych opiera się na słowach kluczowych. Seo copywrighting to działalność wyspecjalizowana w realizowaniu takich zadań. Teraz należy wprowadzić pojęcie „pozycjonowanie” do uzasadnienia, że nie wszystkie przedsięwzięcia mogą oferować szybko swoje towary na internetowym rynku.

Po stwierdzeniu jakie słowa spełniają potrzeby klientów należy być na wysokim miejscu w indeksie wyszukiwarki. Do tego potrzeba nie tylko seo copywritera, ale też pozycjonera mającego jedno zadanie. Stopniowo pozyskiwać linki i stabilnie kreować miejsce w rankingu.

Ten punkt niestety to też za mało. Trzeba ostatecznie uwzględnić budowę strony www, jej funkcjonalność, tematyczne artykuły przemawiające językiem korzyści. Ludzie bowiem nie zawsze pragną coś kupić. Najpierw trafiają na portal firmowy w poszukiwaniu specjalistycznej wiedzy. Dopiero po wzbudzeniu zaufania reklama w internecie staje się efektywna.

Jak powinna wyglądać reklama?

Na podstawie powyższego schematu wyróżniamy ideę sukcesu działalności marketingowej w sieci. Oto skrót:

1. Profesjonalna strona internetowa z artykułami zoptymalizowanymi pod wyszukiwarkę;
2. Długoterminowe pozycjonowanie ukierunkowane na właściwie dobrane słowa kluczowe;
3. Język korzyści.

Media społecznościowe nowym środowiskiem reklamy internetowej

Po powstaniu portali społecznościowych reklama w internecie nabrała jeszcze szerszego charakteru. Każda firma traktująca klientów poważnie tworzy stronę Fan Page łączącą się z Facebookiem. Na niej bowiem prowadzi się stały dialog, informuje o promocjach, nowych artykułach.

Ludzie już nie tylko kupują w sieci. Tworzą swoiste zbiorowiska tematyczne, społeczności. We wszystkich książkach akademickich uwzględniających tematykę marketingu uważa się, że zadowolenie klienta zostaje przekazywane w jego najbliższym otoczeniu w skali przynajmniej 5:1. Negatywny wpływ natomiast jest trzykrotnie wyższy. Racjonalna reklama w internecie musi być uczciwa. Każdy fałsz jest natychmiast wychwytywany. Przed internautami nic się nie ukryje. Wirtualne społeczeństwo wspiera się wzajemnie w poszukiwaniu najlepszych ofert, uwielbia opiniować. To zarówno szansa i zagrożenie dla popularnych marek.

Treść marketingowa jako możliwość budowania dochodu pasywnego

Treść marketingowa seo pozwala na realizowanie jednocześnie dwóch celów strategicznych rozwoju witryny firmowej. Buduje się nią zwiększoną sprzedaż na bazie ruchu pochodzącego ze słów kluczowych znajdujących się w tematycznych artykułach.

Każda potrzeba jest realizowana za pośrednictwem dostępu do wiedzy, niejednokrotnie płatnej. Portal w sieci może zarabiać nie tylko na sprzedaży. Wysoka oglądalność, mnóstwo wartościowych odnośników, solidny Page Rank Google to podstawa do uzyskania pasywnego dochodu wzmacniającego konkurencyjność prowadzonej działalności. Nakłady na marketing zwracają się dzięki temu o wiele szybciej.

Osoby, z którymi współpracuje reklama w internecie

Najważniejszym elementem sukcesu staje się zatrudnienie pozycjonera, seo copywritera oraz webmastera. Aby zaistnieć w sieci na szeroką skalę wystarczy posiadanie kilkunastu tysięcy złotych kapitału początkowego, dobrego pomysłu i wsparcia seo. Reszta to codzienna praca nad budowaniem wartości w formie zaufania.

Na zakończenie

Realizacja powyższych założeń wymaga określenia celu, potrzeb klientów, konkurencyjności w zakresie potencjału wewnętrznego. Reklama w internecie bazująca na uczciwości, utrzymywaniu kontaktu, promocjach sprawdza się zawsze. Ludzie przyzwyczaili się do handlu elektronicznego. Chętnie korzystają z usług przedstawionych w optymalnej formie języka korzyści.

Polecamy zastosowanie wszystkich wymienionych w artykule pomysłów, ponieważ sprawdzają się generując nie tylko zysk z wejść nowych klientów. Dają możliwość przeniesienia działalności stacjonarnej całkowicie do wirtualnego środowiska.

Dodaj komentarz