DomNewsPopular News

Jak kupujesz meble, w salonie meblowym czy przez internet?

Szukasz ich w internecie czy odwiedzasz salony meblowe w poszukiwaniu interesujących cię mebli? Dużą popularnością cieszą się sklepy wielkopowierzchniowe, na których swoje wyroby i prezentują wystawcy z wielu miast. Są to stoiska firmowe, na których często producenci bezpośrednio prezentują swoją ofertę. Dużą część zajmują wyroby importowane prezentowane przez importerów hurtowych oraz wyspecjalizowane firmy, które zajmują się tylko jednym rodzajem mebli. Przykładowo mogą to być meble nowoczesne lub stylowe. Oferowane wyroby znajdują nabywców zazwyczaj wśród klientów szukających specyficznych i unikalnych form, kształtów. W salonie wyposażenia wnętrz znajdziesz także wiele dodatków dekoracyjnych. Zawsze będziesz miał możliwość wypróbowania rzeczy, którą chcesz nabyć. Możesz jej dotknąć, otworzyć, sprawdzić z jakich materiałów jest wykonana, o jakiej jakości.

Zalety galerii wnętrz

Salony meblowe oferują przestrzeń dla wystawców, na której mogą budować specjalne aranżacje wnętrz w których prezentują swoje meble. Gotowe mieszkania, pokoje, które niczym nie różnią się od normalnych pokoi w zwykłym mieszkaniu. Rożnica polega tylko na tym, że aranżacja wykonana jest z lekkich konstrukcji i często zmieniana. Firmy projektowe i architekci współpracują z centrami handlowymi gdzie sklepy meblowe wystawiają swoją ofertę i prezentują nowoczesne sofy i meble pokojowe swoim klientom. Przygotowują dla nich projekty i aranżacje wnętrz, przykładowe rozwiązania i układy funkcjonalne.

Jeśli tylko możesz pozwolić sobie na wydanie trochę większej kwoty, wybierz ofertę producentów, którzy są skłonni dopasować się do twoich wymagań. Dzisiaj mamy wielki wybór, a dodatkowo sklepy TC MEBLE WROCŁAW (Tomasz Cembolista) kuszą atrakcyjnymi promocjami i wyprzedażami.

Klienci zmanierowani ofertami dużych sieci handlowych, w które oferują gotowe meble, których nie można konfigurować ani nic w nich zmieniać, nie są świadomi, że istnieje oferta producentów gdzie każdy mebel może być przygotowany pod indywidualne potrzeby konkretnego klienta. Dotyczy to zwłaszcza mebli wypoczynkowych, w których można konfigurować:

  • długość, ilość segmentów siedzisk,
  • czy dany model ma zostać wykonany w formie sofy, czy narożnika,
  • jakie ma być wykończenie boków (pufa, klasyczny boczek podłokietnik),
  • rodzaj obicia, kolor,
  • rodzaj oparcia i czy ma być regulowane,
  • inne elementy funkcjonalne, np. spanie, głośniki, uchwyty na napoje, barek,
  • i wiele innych.

Możliwych opcji konfiguracji jest wiele. Doradca w salonie meblowym, w którym sprzedają nowoczesne komplety wypoczynkowe na wymiar bardzo dokładnie wypyta klienta o jego potrzeby i zaproponuje najlepsze rozwiązanie. W przeciwieństwie do sieciówek, nie jest to transakcja typu bierz co widać innych nie ma.

Warto od czasu do czasu udać się do sklepu aby zobaczyć nową aranżację wnętrza. To może być dobre miejsce na szukanie inspiracji dla urządzenia własnego mieszkania.

Lokalni producenci

Coraz większa liczba lokalnych producentów lokalizuje swoje stoiska w galeriach handlowych. To dobry trend, gdyż nadal mamy do czynienia z mniejszym producentem, który jest wrażliwy na potrzeby swoich klientów, a jednocześnie mamy zagwarantowaną wygodę zakupów, gdzie w jednym miejscu możemy zapoznać się z ofertą wielu sprzedawców.

Z internetu

Jest wiele salonów meblowych, które można polecić we Wrocławiu – DOMAR (ul. Braniborska 14), Aleja Bielany, Krakowska 31, Astra, BRW, Forte, Agata, Ikea i inne mniejsze sklepy zlokalizowane w pojedynkę. Wiele osób decyduje się na zakup mebli przez internet, ale moim zdaniem to sposób dla odważnych i mniej wymagających klientów. Jednak zobaczenie mebla na żywo dużo daje, można przekonać się o jakości wykonania i solidności, bo te czynniki decydują o czasie użytkowania.

Dodaj komentarz