BiznesFirmaInternetMarketing

Dochód pasywny: Metoda nr 1 – strony internetowe

Czy można mieć dochód pasywny ze stron internetowych? Czy w 2021 liczy się już wyłącznie Youtube, TikTok, Facebook, Instagram i reklama na nich? Owszem, da się, a my w serii wpisów pokażemy kilka z takich metod. Zapraszamy!

Okazuje się, że „stare poczciwe” strony internetowe nadal mogą przynosić swoim właścicielom zyski. Można je w znaczym stopniu uznać, jako źródło generujące dochód pasywny. Grunt to wiedzieć jak tego dokonać.

Poniżej przedstawiamy pierwszą metodę jak przygotować stronę, aby mieć z nich środki do życia, nie wyrywając sobie przy tym rękawów.

Oczywiście nic nie jest za darmo, ale o kosztach także powiemy.

Ok -zaczynamy!

Czy się stoi czy się leży – czym jest dochód pasywny?

Głównym założeniem takiego dochodu jest możliwość zrezygnowania z podejmowania intensywnej pracy, możliwość odpoczynku i realizacji swoich pasji nie martwiąc się o swoje finanse. Raz zbudowana „maszyka do zarabiania” powinna być na tyle rozpędzona, by po pewnym czasie nadal produkowała pieniądze, ale już bez naszego większego udziału.

Przy czym uwaga, nie mówimy tu, że całkowicie nic nie trzeba robić – nadal będzie trzeba poświęcić swoim „inwestycjom” chwilę uwagi, ale nie będzie to intensywna i męcząca praca. Owszem, można całkowicie porzucić pracę i tylko „odcinać kupony” tylko w takim przypadku należy się liczyć z tym, że kiedyś owe kupony się skończą. Zalecamy więc jednak, aby pilnować swoich kur, które znoszą jaka – może nie złote, ale takie, które da się zdecydowanie spieniężyć.

Natomiast przypuszczalnie skoro tu jesteś, to wiesz co w trawie piszczy i tylko szukasz metody jak do tego skutecznie dojść. Więc nie przeciągamy i wyjaśniamy.

Twoja strona to miejsce na płatne wpisy.

Pewnie pomyślisz: „ale kto i dlaczego chciałby umieszczać wpisy na mojej stronie?”.

Otóż powodów jest kilka, tak samo jak i zainteresowanych grup.

Natomiast tutaj wydaje się oczywista, ale jednak ważna kwestia. Aby Twoja strona była „ciekawym miejscem” na płacenie za pojawienie się na niej nie może być pusta. Dobrze by było, aby była już prowadzona przez jakiś czas.

Nie prowadzisz strony? To też nie problem – w szybkim tempie możesz utworzyć swoją i to taką, która zainteresuje innych! Wkrótce więcej informacji na ten temat znajdziesz na naszym blogu.

A zatem metoda 1 „na Precla” – krótko, zwięźle i na temat:

Swojego czasu, aby wypozycjonować swoją stronę, należało uzyskiwać jak najwięcej linków z innych stron. Z początku chodziło tylko o ilość linków, które do nas przychodziły, aktualnie to padło i pozycjonuje się na jakości treści i linków. Natomiast w dalszym stopniu są osoby / firmy chętne płacić za umieszczenie tekstu sponsorowanego z linkami do swojej strony.

Przy czym, coś co kiedyś było typowo „zapleczowym” preclem, aktualnie aby zarabiać w powyższy sposób powinno być miejscem, gdzie można faktycznie przeczytać wartościowe informacje. Jeśli dodatkowo zapewnimy, odpowiedni ruch na naszej stronie, to jest to nasz dodatkowy atut.

Ok, ale jak zdobywać takie teksty? Po 1 – można umieścić stosowną informację na ten temat na swojej stronie (o współpracy). Po 2  – można wejść we współpracę z serwisami pośredniczącymi pomiędzy osobami chcącymi opublikwać swój tekst (wraz z linkiem) a właścicielami stron, którzy za publikację treści chętnie przyjmą zapłatę. Oczywiście można także wyznaczyć minimalne standardy (jakość tekstu, tematyka itp), które jesteśmy chętni publikować, albo przeciwnie – których nie akceptujemy.

Proste prawda?

Dodaj komentarz