modaTravel Guide

Wygodne buty ratunkiem dla społeczeństwa

Liczy się, że coraz więcej osób w dzisiejszych czasach cierpi na problemy ze stopami. Do najpopularniejszych wad należy płaskostopie. Zdarzają się jednak także haluksy, które znacznie utrudniają swobodę poruszania. Nie brakuje także problemów z wrastającymi paznokciami i krzywymi palcami.

Powinno się pamiętać, jak wielki wpływ na pogłębianie się wad ma obuwie. Większość Polaków stara się kupować tanie obuwie rozprowadzane powszechnie w supermarketach. Powinno się jednak zwrócić uwagę, że są to tzw. „buty jedno-sezonowe”, które bardzo szybko psują się, ale przede wszystkim powodują pogłębianie się wszelkiego rodzaju wad. Warto także wspomnieć, że najczęściej wykonuje się je z tanich, tworzyw sztucznych, nie dopuszczających powietrza, przez co stopa szybciej się męczy, a co za tym idzie poci. Warto sobie zdać sprawę z faktu, że o wiele bardziej opłaca się kupić obuwie lepszej firmy nawet, jeśli będzie wydawało się, że wiąże się to z wyższymi kosztami. Będzie to bowiem koszt jednorazowy – z czasem się zwróci. W razie jakiejkolwiek wady, znacznie łatwiej jest wymienić takowe buty, niż w większych sieciach sklepów.

Właściciele większych firm wolą bowiem, by klienci kupujący u nich buty byli zadowoleni z produktu i gdy okaże się, że jest on wadliwy, wolą go wymienić, ponieważ dobrze potraktowany klient z pewnością wróci do tego sklepu. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że wśród droższych sklepów jest znacznie szersza konkurencja, dlatego jeśli klient zostanie w jednym źle potraktowany, to bez problemu pójdzie do drugiego. Ponadto, warto zauważyć, iż droższe buty to także większy zarobek dla całej sieci sklepów. Sieciom masowym, w których produkty są tanie znacznie mniej zależy na utrzymaniu klienta, dlatego często robi się problemy z wymianami towarów lub każe się niezadowolonym klientom bardzo długo czekać. Właściciele takich sklepów są bowiem przekonani, że i tak przez takie wielkie sklepy przewija się kilka tysięcy osób dziennie.

Odpowiednio dobrane buty mogą uchronić ludzi przed wadami postawy, problemami z odciskami i innymi kłopotami ortopedycznymi.

Dodaj komentarz