Zdrowie

Przedwczesny wytrysk – leczenie

Mężczyźni coraz częściej zapewniani są o tym, że przedwczesny wytrysk nie jest wyrokiem, a jego leczenie nie musi być ani długotrwałe, ani bolesne. Gdy jednak pytamy ich o to, czy wiedzą, na czym polega, najbardziej uczciwi bezradnie wzruszają ramionami, a ci mniej szczerzy zaczynają fantazjować. Warto zatem oswoić i ten problem.

Już na wstępie wypada podkreślić, że z problemem przedwczesnego wytrysku miał do czynienia co drugi mężczyzna, w zdecydowanej większości przypadków leczenie nie było przy tym potrzebne. Problem okazywał się konsekwencją: zbyt długiej abstynencji seksualnej, poznawania nowych obszarów związanych z seksualnością, odważnego zachowania partnerki, a niekiedy również nadmiaru alkoholu i miał jedynie jednorazowy charakter.

 

Gdy jednak leczenie jest konieczne o jego charakterze powinien decydować lekarz konsultujący się w tym celu ze swoim pacjentem. Mężczyzna nie powinien podejmować żadnych działań we własnym zakresie zwłaszcza, jeżeli jego sposób walki z problemem miałby opierać się na stosowaniu leków niewiadomego pochodzenia, skutki ich przyjmowania mogą mieć bowiem negatywny wpływ na sposób funkcjonowania organizmu. Pacjent nie powinien oponować również wówczas, gdy seksuolog zaleci mu konsultację ze specjalistą o innej profesji, o skuteczności leczenia przedwczesnego wytrysku możemy mówić bowiem jedynie wówczas, gdy ustalimy jego źródło. Bywa zresztą i tak, że przedwczesny wytrysk sugeruje poważne problemy ze zdrowiem fizycznym i może pozwolić na szybsze i bardziej efektywne lecenie znacznie poważniejszej choroby.

 

Najczęściej seksuolog koncentruje się najpierw na ustaleniu, jakie są źródła męskich problemów, a następnie – na zaleceniu panom serii ćwiczeń, które mogą pozwolić na ich pokonanie. Czas wytrysku może być kontrolowany przez mężczyznę, a opanowanie techniki pozwalającej na uzyskanie zadawalających efektów nie jest wcale trudnym zadaniem. Niekiedy konieczne jest wspieranie wysiłków mężczyzny rozwiązaniami farmakologicznymi, nie warto jednak naciskać na seksuologa, leki bowiem nigdy nie rozwiążą problemu w imieniu osoby, która się z nim zmaga.

Przedwczesny wytrysk często jest źródłem bardzo głębokich męskich kompleksów. Nie może nie cieszyć zatem to, że walka z nim jest nie tylko możliwa, ale również bardzo skuteczna. Zwlekanie z wizytą u seksuologa jest zatem postępowaniem pozbawionym logicznego uzasadnienia.

Dodaj komentarz