Ekonomia

Księgowość internetowa – zalety

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nierozerwalnie wiąże się ze skomplikowanymi i czasochłonnymi obowiązkami biurokratycznymi. W przypadku mniejszych firm koszty związane z zatrudnieniem etatowego księgowego, czy nawet korzystania z usług biur rachunkowych, są zbyt duże, dlatego ich właściciele decydują się na samodzielne księgowanie. Jednak także i oni mogą liczyć na fachowe, a przy okazji niedrogie, wsparcie – w internecie funkcjonują bowiem specjalne serwisy, które oferują pomoc w tym zakresie za niewielką cenę, a czasami nawet za darmo.

Łatwy dostęp i prosta obsługa

Podstawową zaletą wirtualnych biur rachunkowych, lub też po prostu wirtualnych księgowych, jest fakt, że do korzystania z nich nie potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie, które musielibyśmy instalować na wszystkich komputerach, z których korzystamy – dostęp do tych serwisów i przechowywanych w nich danych, uzyskamy całkowicie on-line. Co więcej, korzystając z tego typu wsparcia nie będziemy musieli studiować rachunkowości od podstaw i na bieżąco śledzić zmian w przepisach. Księgowość uproszczona przez internet opiera się na wykorzystaniu odpowiednich algorytmów kontroli, które same odpowiednio uporządkują wprowadzone do systemu informacje, dzięki czemu oszczędzimy mnóstwo czasu, jednocześnie zyskując pewność, że nasze dokumenty zostały wypełnione prawidłowo.

Zakres usług

Serwisy księgowości internetowej oferują nam szeroki zakres wsparcia, wybiegający daleko poza samo uzupełnianie dokumentów. Wśród ich usług znajdziemy także przygotowywanie faktur, rejestrację kosztów, nadzór budżetu, regularne przygotowywanie sprawozdań dla kontrahentów, a nawet monitorowanie spłaty należności względem naszej firmy. Opłata za korzystanie z pełnego pakietu usług to jedynie ok. 50 zł. Jeśli jednak będziemy chcieli przetestować rzetelność danego serwisu, możemy skorzystać z zupełnie darmowego konta, umożliwiającego m. in. bezpłatne fakturowanie.

Z pewnością niejeden przedsiębiorca marzy o księgowej pracującej przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, nigdy nie choruje i nie korzysta z urlopu, a jednocześnie doskonale zna się na swoich obowiązkach, które wykonuje za niewielkie wynagrodzenie. Teraz taki idealny pracownik jest na wyciągnięcie naszej ręki, a efekty jego działań możemy na bieżąco śledzić w dowolnym czasie i miejscu.

Dodaj komentarz