Dzieci

Jak być supernianią?

Opieka nad dziećmi to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza jeżeli dzieci nie są naszymi rodzonymi. Dlatego szczerze podziwiam młodsze i starsze Panie, które poświęcają swoje życie na wychowanie dzieci. Jakie są więc przepisy na to, by dzieci nie tylko lubiły bawić się z nianią, ale chętnie siadały do lekcji i darzyły ją nie tylko szacunkiem, ale i w pewnej części miłością?

Przede wszystkim dobra niania jest osobą ciepłą i słuchającą. Kto przecież, jak nie ona powinna dziecku, oprócz opieki zapewnić spokój ducha i bezpieczeństwo. Budowaniu relacji z dzieckiem są rozmowy i głośne czytanie książeczek. Przydatne są także zabawy w „dom” pluszowymi zabawkami lub lalkami. Dzieci w takiej zabawie bardzo się otwierają i zachowują w sposób podobny do dorosłych, których widzą.

Bezpieczeństwo to podstawa

Nie ma nic ważniejszego w byciu nianią jak bezpieczeństwo dziecka. Dlatego też, niania powinna znać zasady BHP i pierwszej pomocy, być osobą opanowaną w trudnych sytuacjach. Nigdy nie powinna popadać w panikę. Do jej obowiązków należy wiedzieć, jak zachować się w trudnych sytuacjach. Codziennością są przecież stłuczenia, choroby dziecięce, czy innego rodzaju wypadki. Nie unikniemy ich przy dzieciach, należy zatem wiedzieć jak sobie z nimi radzić.

Nudna niania, to zła niania

Pomysłowość i kreatywność to drugie i trzecie imiona dobrej niani. Nie ma nic gorszego niż nudzący się maluch. Dlatego każda dobra opiekunka dla dziecka ma w zanadrzu pomysły na nowe zabawy i rozrywki. Nie każdy przecież wie, że można uszczęśliwić malucha przygotowując masę solną czy pieczątki z ziemniaków. Żadna dobra niania nie posadzi malucha w czasie opieki przed telewizorem.

1339566939453

Jeżeli zostajemy nianią na dłużej, warto zatroszczyć się także o przywiązanie dzieci do nas. Maluchy mają z nianią kontakt w każdej dziedzinie życia, muszą zatem traktować ją jak członka rodziny, czuć do niej zaufanie i być pewnymi, że ich opiekunka nie wystawi ich do wiatru. Warto zatem zabierać dzieci w różne miejsca, opowiadać o świecie i edukować je. Codzienna nauka przez zabawę daje dziecku szansę na rozwój, co zawdzięcza nie tylko rodzicom, ale także niani.

Myślisz, że spełniasz powyższe kryteria? W takim razie czas poszukać pracy jako Niania i na przykład zarejestrować się tutaj.

Dodaj komentarz