Zdrowie

Omega 3 – świetna kondycja z głębin oceanu!

Jak zachować zdrowie i kapitalną formę? Jak wzmocnić system odpornościowy? Jak usunąć zmarszki i cieszyć się młodzieńczą urodą? Kwasy Omega 3: to jedyna odpowiedź na wymienione pytania!

Kwasy Omega 3: kondycja z morskich głębin!

omega 3Pamiętasz nieodzowną łyżkę rybiego oleju serwowaną codziennie w przedszkolu? Ten niezbyt smaczny i znienawidzony przez dzieciaki poczęstunek miał swe słuszne uzasadnienie. Rybi olej jest przecież wyjątkowo bogaty w kwasy Omega 3, a kwasy te rewelacyjnie oddziałują na zdrowie. To właśnie z tego powodu dzieciaki były częstowane niesmacznym rybim tłuszczem: oferował on codzienną dawkę zdrowia, tak wymaganą w szkołach, gdzie panoszyły się mnogie bakterie wywołujące pośród dzieci częste zakażenia.

Na szczęście ten niemiły rytuał jest już jedynie nieprzyjemnym wspomnieniem. Na rynku są nowoczesne suplementy diety, które proponują to, co najlepsze w tranie, ale wolne są od wstrętnego smaku, który dla większości osób stanowił słuszny argument przeciwko jedzeniu tranu.

A brak kwasów Omega 3 w codziennej diecie to ogromny i niestety coraz powszechniejszy błąd. Ów brak skutkuje ciężkie schorzenia i bez wątpienia zakończy się pogorszeniem generalnej formy organizmu.

Braki Omega 3 w diecie są efektem z niewielkiego spożycia owoców morza, które w Polsce są raczej drogie, a sporo osób nie przepada za ich smakiem. Aby nadrobić opisane wyżej niedobory, należy wprowadzić do zwykłej diety środki zawierające rybny olej. Takie środki to świetne źródło Omega 3 z pominięciem nieprzyjemnego smaku tranu.

Kwasy Omega 3: działanie

Kwasy Omega 3 wywierają fantastyczny wpływ na system krążenia i normują ciśnienie tętnicze. Wspierają w bitwie z nadmiernym poziomem cholesterolu i bronią przed miażdżycą. Co więcej, wspierają transfer tlenu i substancji mineralnych do komórek organizmu, tym samym poprawiają funkcje witalne i przydają wigoru.

Nie należy zapomnieć dobroczynnego wpływu Omega 3 na działanie systemu nerwowego: odżywiają neurony i wzmacniają przyswajanie informacji. Kwasy Omega 3 są też niezbędne do produkcji serotoniny, nazywanej hormonem przyjemności: właśnie dlatego ich prawidłowy poziom we krwi poprawia nastrój.

Kwasy Omega 3 pozwalają także zrzucić trochę niechcianych kilogramów: regulując syntezy lipidów, szybko redukują nadwagę.

Mówiąc krótko: kwasy Omega 3 to najdoskonalszy pomysł na zdrowie! Wprowadź je do Twojej diety i korzystaj z niesamowitych cech, które oferują!

Dodaj komentarz