Uroda

Dlaczego włosy wypadają?

Łysienie, czyli nadmierna utrata włosów, to problem, który wywołuje wiele sprzecznych opinii, ale przede wszystkim jest bardzo niekomfortowy dla osób, które muszą się z nim zmierzyć. Przywykliśmy już, że starsi panowie mają czasem mniejszą lub większą łysinę i jest to związane z ich wiekiem i procesami zachodzącymi w organizmie. Dlaczego jednak coraz młodsze osoby zmagają się z wypadaniem włosów i czy można jakoś zatrzymać ten proces?

Twoi codzienni wrogowie

Kaloryfery, zanieczyszczone powietrze, nadmiar kofeiny, suche powietrze – to wszystko z czym nasze włosy muszą zmagać się każdego dnia. I niestety nie zawsze wychodzą z tych utarczek zwycięsko. Jeżeli wiesz, że masz tendencję do osłabienia organizmu, obserwuj się dokładnie i kiedy tylko dostrzeżesz pierwsze objawy, sięgnij po tabletki na wypadanie włosów. Ich starannie skomponowany skład pomoże Ci wzmocnić cały organizm i zapobiegnie utracie włosów, która w ekstremalnych przypadkach mogłaby wywołać nawet punktowe łysienie.

rzadkie włosy

W spadku po dziadku

Chcesz wiedzieć czy łysienie to problem, który może Cię dotyczyć? Przyjrzyj się rodzinnym fotografiom. Jeżeli Twój tata lub dziadek mają problem z zakolami, prawdopodobnie niestety Ciebie też on czeka. Trochę inaczej wygląda sprawa w przypadku kobiet, nie zawsze mają one uwarunkowanie genetycznie do tego rodzaju łysienia, zamiast tego narażone są na problemy związane ze skokami hormonalnymi, przebytą ciążą czy przekwitaniem.

Nauka dzieli łysienie na kilkanaście rożnych rodzajów, najpopularniejsze z nich to łysienie andorgenowe – związane z nadwrażliwością organizmu na DHT (pochodą testosteronu) oraz łysienie pospolite. To drugie występuje tylko u mężczyzn i jest związane z wiekiem – zazwyczaj objawia się pomiędzy 30, a 40 rokiem życia i nie jest uznawane za stan chorobowy.

Pusty pełny talerz

Starasz się nie pomijać żadnego posiłku, a nawet zdarza Ci się mieć wyrzuty sumienia z powodu zbyt obfitej kolacji? To świetnie, ale w tym wypadku bardziej niż o ilość, chodzi o jakość. Może zdarzyć się, że wypchany po brzegi talerz, z punktu widzenia dietetyki jest tak naprawdę całkowicie pusty. Brak witamin i odpowiednich składników może odbijać się na naszym samopoczuciu bardzo dotkliwie, a wypadanie włosów to jeden z bardzo prawdopodobnych skutków. Dlatego jak najszybciej zadbaj o swoją dietę, a w razie potrzeby sięgnij po kompleksowy suplement albo tabletki na wypadanie włosów, które również zawierają bogaty zestaw składników.

Gdy problem narasta

Może zdarzyć się, że mimo zastosowania powyższych porad i wskazówek, problem będzie powracał. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u lekarza oraz wykonanie odpowiednich badań. Pamiętaj, że tylko szybka i trafna diagnoza pozwoli Ci na podjęcie właściwego leczenia, dzięki któremu nie tylko Twoje włosy odzyskają piękny wygląd i blask, ale także unikniesz ryzyka powikłań i poważnych skutków choroby.

Dodaj komentarz