Dzieci

Zabawki interaktywne wykraczające poza dzieciństwo

Zabawki interaktywne stanowią dość szerokie pojęcie jednak w przyjętym rozumieniu klientów ciągle wiążą się od przede wszystkim z zdalnie sterowanymi modelami. Zabawki interaktywne nie stanowią już jedynie ścisłej domeny dzieci oraz młodzieży. Stały się one bardzo popularnym hobby wśród dorosłych w przedziale wiekowy 25 – 30 lat i więcej. Interaktywność cieszy się coraz większym wzięciem wśród odbiorców w każdym wieku.

Cechy zabawek interaktywnych

zabawki interaktywneMożliwość wpływania na „zachowanie”, czyli ogólnie mówiąc sposób działania urządzenia, które na nasze akcje ( naciśnięcie guzika, przesunięcie joysticka) reaguje według określonego wariantu daje wyjątkowo wiele satysfakcji. Nie dziwi, zatem fakt, że interaktywne zabawki sterowane należą do produktów wręcz rozchwytywanych ze sklepowych półek. Entuzjaści sterowanego szaleństwa zakładają własne stowarzyszenia oraz kluby, organizują konkursy, turnieje i mistrzostwa. Do najbardziej popularnych zabawek zdalnie sterowanych wciąż należą latające modele samolotów (zarówno tych z okresu drugiej wojny światowej jak i bardziej współczesne), łodzi oraz samochodów. Interaktywność oraz możliwość współzawodnictwa z innymi sprawia, że te rozwiązania zabawkowe w oczach nabywców oferują znacznie więcej niż utarte statyczne rozwiązania.

Zdalnie sterowane zabawki interaktywne niejednokrotnie stanowią cud zminiaturyzowanej technologii. Na rynku dostępne jest szerokie spektrum modeli oraz rodzajów pojazdów jak i innych maszyn w praktycznie każdej cenie. Każdy nowy fan sterowanych miniatur zaczyna od prostych wersji posiadających łatwy w obsłudze kontroler radiowy. Początkowa zabawa może z biegiem czasu przerodzić się w bardzo rozwinięte hobby rozwijające zarówno refleks jak i dające mnóstwo pozytywnych doświadczeń.

Interaktywne hobby

Niejednokrotnie użytkownicy zarażeni interaktywną pasją sterowniczą w dzieciństwie kontynuują swoją zabawę w ciągu życia by, gdy osiągną wiek dorosły przekazać swoje zainteresowania następnemu pokoleniu. Udział w różnego rodzaju turniejach oraz konwentach tematycznych pozwala na poznanie nowych ciekawych ludzi ceniących sobie te same wartości, co my oraz doszlifowanie swoich zdolności kontrolnych w obsłudze miniaturowego pojazdu. Mimo przewagi samolotów na rynku zabawek zdalnie sterowanych innego typu pojazdy nie pozostają daleko w tyle. Popularnym stało się organizowanie na małych oczkach wodnych lub zamkniętych basenach specjalnych regat, w których udział biorą zarówno łodzie motorowe jak i podwodne. Zabawki posiadają różnego rodzaju napędy od elektrycznych akumulatorów po silniki spalinowe, zdarzają się również garażowe konstrukcje napędzane energia słoneczną, metanem, a nawet parą wodną. Zdalne sterowanie miniaturowymi modelami nabiera z roku na rok coraz większego rozmachu skupiając rzesze wiernych fanów i pasjonatów w każdym wieku. Ta interaktywna forma zabawy ciągle ewoluuje stając się coraz bardzie doskonalszą oraz wymagającą.

Dodaj komentarz