Rozrywka

Struny gitarowe – jak je wybierać?

Posiadanie własnej gitary to marzenie dużej liczby osób. Dlaczego? Gitara to instrument, jaki przydaje się, na przykład w czasie wakacyjnych biwaków, czy grilli. Gra na gitarze i śpiewanie znanych piosenek to doskonała rozrywka jaka zazwyczaj integruje całą grupę. Jednak posiadanie własnej gitary wiąże się również z koniecznością zadbania o nią, ponieważ inaczej bardzo szybko przestawnie odpowiednio służyć. Najważniejszym elementem tego instrumentu są oczywiście struny gitarowe. Trzeba je wymieniać regularnie, ponieważ zniszczona czy pęknięta struna sprawia, że instrument nie brzmi już tak duże. Jak w takim razie wybierać struny, by mieć gwarancję zadowolenia?

struny gitarowe

Przede wszystkim to jakie struny gitarowe się wybierze zależy od tego, jakiego rodzaju gitarę posiada. Inne struny są bowiem dobre dla gitar akustycznych, inne dla gitar elektrycznych czy basowych. Jest to jednak podstawa i każdy właściciel gitary doskonale zdaje sobie z tego faktu sprawę. Zazwyczaj potrzebne są gitary do sześciostrunowej gitary akustycznej. Obecnie jest na to największe zapotrzebowanie, ponieważ ten rodzaj gitary posiada najwięcej osób. Godne polecenia są struny firmy Elix Strings. Niezależnie od tego, jaką technikę grania się wybrało dla siebie, czy posiada się piórko czy kostkę do grania, a może woli się grę palcami i niezależnie od tego, jaki rodzaj muzyki ma się w planach wykonywać, właśnie te struny będą doskonale spełniały swoje zadanie. Warto podkreślić, że są one bardzo często wybierane przez naprawdę znanych i lubianych muzyków, co najlepiej świadczy o ich jakości.

Bardzo ważna jest również grubość strun kupowanych dla gitar akustycznych. Struny cienkie są najlepsze dla osób, jakie dopiero zaczynają swoją przygodę z grą na gitarze. Nie są tak bardzo wymagające i nie zdzierają skóry na palcach. Wraz ze wzrostem własnych umiejętności struny również można wymieniać na grubsze. Dla gitar elektrycznych polecane są struny Nanoweb. Grubość strun dla gitar elektrycznych z kolei powinna być dopierana do gatunku muzycznego, jaki się ma w planach wykonywać na tym instrumencie. W tym przypadku również struny cienkie są idealne dla osób dopiero uczących się gry.

Dodaj komentarz