Ciekawostki

Przydatne akcesoria kuchenne

Nowoczesne akcesoria kuchenne to rozwiązanie dla tych, którzy lubią praktyczne rozwiązania w kuchni. Warto jednak przed dokonaniem zakupu zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy w naszym domu, by wkrótce nie „zagracić” naszego mieszkania zdobyczami ze sklepowych promocji.

kolorowe akcesoria kuchenneWśród przyborów kuchennych, których bez wątpienia nie może zabraknąć w naszym domu z całą pewnością powinny znaleźć się takie rzeczy, jak: deski do krojenia, noże, naczynia do zapiekania, formy do pieczenia ciast, zestawy do przekąsek oraz pojemniki do przechowywania żywności. Czym jednak kierować się przy ich wyborze? Oto kilka wskazówek.

DESKI DO KROJENIA – najlepiej wybierać te bambusowe, ponieważ są najtrwalsze i najdłużej zachowają łady wygląd. Deski wykonane z naturalnego bambusa mają ponadto właściwości dezynfekujące oraz szybciej – w porównaniu z tradycyjnymi drewnianymi – schną. Decydując się na tego rodzaju deski pamiętajmy, by kupić co najmniej 2 – 3 różnej wielkości. Pomocny okaże się również stojak na deski oraz indeks do różnego rodzaju artykułów spożywczych – chleba, mięs, ryb oraz warzyw.

NOŻE – najlepiej kupować te, wykonane ze stali nierdzewnej lub ceramiki. Dobrze jest od razu zaopatrzyć się w cały komplet, by nie zabrakło nam noża do rozcinania mięs, obierania warzyw czy krojenia świeżego pieczywa. W zależności od produktu spożywczego potrzebne nam będzie bowiem innej długości ostrze.

NACZYNIA DO ZAPIEKANIA – wykonane ze szkła lub ceramiki nie tylko ładnie będą się prezentować na stole, ale również okażą się niezwykle pomocne podczas przygotowywania posiłków dla całej rodziny. Można w nich bowiem przyrządzać warzywne lub makaronowe zapiekanki, lasagne, gulasze oraz wiele innych smakowitych potraw.

FORMY DO PIECZENIA – tutaj wybór jest ogromny. Możemy wybierać spośród form silikonowych, teflonowych lub zwyczajnych blaszanych. Najlepszą propozycją są jednak formy wykonane z silikonu – nie tylko mają ładne kolory, ale również przybierają różne kształty.

ZESTAWY DO PRZEKĄSEK – są obowiązkowe, gdy często urządzamy przyjęcia dla bliskich osób. Wówczas wszelkiego rodzaju przystawki, chipsy, słone paluszki czy orzeszki będą podane w eleganckiej oprawie.

POJEMNIKI DO PRZECHOWYWANIA ŻYWNOŚCI – wybierając je należy zwrócić uwagę, by nadawały się zarówno do mikrofalówki, jak i zamrażalnika. Często bowiem bywa tak, że będziemy chcieli szybko podgrzać danie lub je zamrozić i wówczas unikniemy zbędnego przekładania go innych pojemniczków.

Pamiętajmy również, że kolorowe akcesoria kuchenne powinny zawierać specjalne oznaczenia, świadczące o spełnianiu warunków do kontaktu z żywnością. Nigdy nie kupujmy produktów nie znanych marek, a zwłaszcza tych produkowanych w Chinach.

Dodaj komentarz