Dom

Pizza – fast food czy może coś bardziej wyrafinowego?

Większość ludzi myśli sobie, że to tylko zwykły placek, a na domiar tego posiłek dla ludzi biednych. Ale jakie apetyczne jest to jedzenie dla ubogich! Niektórzy ludzie mówią, iż pizza to tak naprawdę nic szczególnie wyrafinowanego, że to tylko kolejny fast food typu hamburger itd, że przepis na pizze to bułka z masłem. Ja myślę natomiast, że to nie jest tylko,  normalny fast food, dlatego że do zrobienia takie ciasta na pizze musiałbyś/ałabyś mieć naprawdę wiele wprawy i kreatywności..

Pizza leżąca na stole
Pizza to nie tylko zwykłe ciasto. Trzeba znać przepis, aby była faktycznie smaczna!

Przyznaję, że całkiem często lubię wybrać się na pizze, ale raczej do prawdziwej pizzerii niż do tzw. „sieciówek”. Kiedy idę do takiej pizzerii to jestem pewien tego, że ciasto na pizze zostało zrobione według tradycyjnej receptury, a pizza wypiekana w piecu spejalnie przeznaczonym do pieczenia pizz. Dobra pizza to dla mnie konsolidacja kruchego i cieniuteńkiego ciasta, apetycznego sera, dojrzałych w słońcu pomidorów i wyselekcjonowanych ziół różnego rodzaju.

Zdecydowanie najbardziej znaną pizzą jest pizza Margheritta. Nazwa tej pizzy pochodzi od imienia królowej Savoy. Przepis na pizze Margherita jest zdecydowanie jednym z najprostszych, jednakże pizza zrobiona z jego pomocą jest rzeczywiście bardzo wykwintna. Składniki tej prostej i smacznej pizzy to bazylia, ser, sos do pizzy. Pizza ta to swego rodzaju szacunek dla włoskiej flagi, dlatego że kolorystyka tej pizzy dokładnie odwzorowuje odcienie włoskiej flagi narodowej.

Bez liku jest różnorakich pizzerii na świecie. Taką swoistą mekką pizzerii jest miasto Neapol. Od Neapolu to się wszystko zaczęło, bo to właśnie w tym miejscu powstała nasza ukochana pizza.  Taki mocno charakterystyczny rodzaj pizz stanowią te, które są wypiekane przez imigrantów z włoszech. Na przykład w amerykańskim mieście chicago znajdziemy pizze o całkiem osobliwym kształcie, na grubym cieście. Każdego dnia mnóstwo różnorakich pizz pieczonych zgodnie z cudownymi przepisami na pizze dostarcza wielomilionowe miasto Sao Paulo w Brazylii. We włoskich dzielnicach w tym mieście znajdziemy mnóstwo dosyć dużo tradycyjnych pizzerii włoskich.

W argentyńskim mieście mendoza, z powodu włochów będących tam na imigracjacji możemy tam znaleźć nie tylko pospolite argentyńskie potrawy, ale , także i pizze. W tamtych okolicach mawia się, że najlepszą pizze w stolicy Chile znajdziemy podobno u pana o imieniu Vincenzo, który podobno wie jak zrobić pizze, która jest uważana przez wielu ludzi za jedną z najlepszych na świecie.  Pizza ta posiada bardzo charakterystyczny styl. Jej ciasto jest delikatne, na cieście różnorakie, smaczne dodatki, sos do pizzy po prostu przepyszny, pesto, fromaggi. Po prostu Bon Apetit!

Przepis na pizze jest dosyć prosty i łatwy do zrealizwoania. Pizza jest dosyć prostą potrawą, która wyśmienicie smakuje w połączeni z winami czerwonymi. Pizze naprawdę bez trudu może wykonać każdy, kto choć troszeczkę zna się na gotowaniu, wystarczą tylko trochę chęci, odpowiednie składniki, sprzęt kuchenny i voila, pyszna pizza gotowa!

Dodaj komentarz