Ciekawostki

Kule do kąpieli i ich wybór

Obecnie kule do kąpieli są tym co stosujemy coraz częściej. Dzięki temu można oddać się przyjemnej kąpieli często w bardzo miłych zapachach. Tego typu kosmetyki na pewno warto kupować gdyż dostarczają przede wszystkim bardzo dużo przyjemności. Kule mogą mieć bardzo różnorodną wielkość, wszystko zależy przede wszystkim od tego, jakie substancje zawierają. Można je wrzucać do wanny pełnej wody lub pod strumień płynący z kranu. Na pewno warto najpierw przeczytać ulotkę która zazwyczaj jest do nich dołączona, aby wiedzieć, jak z nimi postępować. Często zawierają substancje podobne do olejków, wtedy dobrze jest wrzucać kule do dość ciepłej wody, i ewentualnie poczekać z kąpielą aż ostygnie. Daje to znacznie większą pewność tego, że kula rozpuści się całkowicie i dzięki temu zawarte w niej substancje będą miały właściwe działanie.

kule do kąpieliZazwyczaj tego typu kule do kąpieli zawierają przede wszystkim naturalne składniki roślinne, czyli ekstrakty z owoców czy kwiatów. To właśnie dzięki nim zyskują tak wspaniały zapach. Aby znaleźć odpowiedni dla siebie dobrze jest dokładnie przeczytać ich skład bywa, że znajduje się w nich na przykład czekolada czy takie składniki jak fragmenty owoców, jak na przykład skórka pomarańczowa. Aby działanie zawartych w kulach składników było jak najlepsze dobrze jest po rozpuszczeniu pozostawić je na pewien czas w wodzie, aby ewentualne znajdujące się w nich składniki tego typu namiękły. Jednak obecnie na pewno każdy kto chce je wypróbować bez trudu znajdzie takie, które mu najbardziej pasują zarówno jak chodzi o ich zapach, jak też konsystencję czy też to jaki mają skład. Bardzo wiele osób, które przynajmniej raz wypróbowały takie kule nie wyobraża sobie innych kosmetyków do kąpieli.

Ich pewnym minusem jest jedynie to, że mogą być stosowane tylko w wannie, a coraz częściej w naszych domach zastępujemy je prysznicami. Obecnie ze względu na coraz większą ich popularność na rynku można znaleźć także kule do kąpieli dla dzieci, o ciekawych zapachach, na przykład gumy do żucia czy koli. Te niezwykle często zawierają wiele substancji, dzięki którym maluchy mogą się cieszyć kąpielą w dużej ilości piany a poza tym są bezpieczne dla ich skóry i najczęściej nie wywołują podrażnień. Dlatego nawet jeżeli piana dostanie się do oczu, nic dziecku się nie stanie. Warto więc poszukać takich właśnie kosmetyków dla dzieci, jeżeli chcemy naszym pociechom zapewnić kąpiel pełną wrażeń i atrakcji. Coraz przystępniejsze ceny powodują, że bez trudu każdy może sobie na ich zakup dzisiaj pozwolić.

Dodaj komentarz