Społeczeństwo

Holender – tradycyjny rower miejski

Chociaż rowerów oferowanych przez poszczególne sklepy sportowe jest naprawdę całkiem sporo, bardzo trudno jest wybrać taki, który idealnie odpowiadałyby indywidualnym preferencjom i wymaganiom. Aby zdecydowanie ułatwić sobie cały proces, warto zapoznać się z podstawowymi typami rowerów oraz z cechami i możliwościami, jakimi charakteryzują się one. Wtedy, bez względu na to, czy interesuje nas rower górski, miejski czy jakikolwiek inny, oferta sklepów stanie się o wiele bardziej przejrzysta, pozwalając jednocześnie swoim klientom zaoszczędzić zdecydowanie więcej czasu.
Ogromnym zainteresowaniem ze strony osób poszukujących idealnego roweru dla siebie, cieszą się rowery miejskie, czyli takie, które stworzone zostały przede wszystkim z myślą o osobach poszukujących idealnego środka transportu do pracy, na zakupy czy na przykład rodzinne przejażdżki. Tradycyjnym rozwiązaniem jest tak zwany holender, który na tle pozostałych pojazdów wyróżnia się przede wszystkim swoją budową. Na uwagę zasługują jego cienkie koła o wielkości 28 (czasami także 26) cali, lecz nie tylko. Jego kierownica została delikatnie wygięta, aby umożliwić jeszcze większą kontrolę nad nim oraz przyczynić się do zwiększenia komfortu pokonywania każdego metra. Podobną rolę spełnia odpowiednio wyprofilowane, dość spore siodełko.
Jak w przypadku większości rowerów miejskich, kierowanie holendrem jest niezwykle wygodne.

rowerOsoby odpowiedzialne za jego projektowanie dołożyły wszelkich starań, aby zagwarantować zainteresowanym osobom możliwie jak najlepsze warunki. Opisana powyżej budowa pojazdu sprzyja wręcz idealnemu ułożeniu sylwetki – plecy mogą być proste, podczas gdy ręce mogą bez najmniejszych utrudnień opierać się na kierownicy. Takie ułożenie ciała sprawia, że pokonywanie nawet najbardziej nierównych terenów miejskich nie należy do zadań skomplikowanych i nie wymaga zbyt dużej wprawy. Właśnie z tego względu holender polecany jest nawet osobom, które nie posiadają zbyt dużego doświadczenia w kolarstwie. Został on stworzony z myślą o praktycznie każdej osobie, która chciałaby zwiększyć swój wysiłek fizyczny, jednocześnie przyjemnie i komfortowo spędzając swój czas, często również oszczędzając kilka złotych, na przykład dzięki zastąpieniu komunikacji miejskiej swoim nowym rowerem. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, które brane są pod uwagę przez coraz większe grono osób.

Dodaj komentarz