Uroda

Tabletki na odchudzanie – wady i zalety

Z danych Ośrodka Badania Opinii Publicznej TNS OBOP wynika, że każdego roku średnio 14 proc. Polaków sięga po preparaty wspomagające odchudzanie. I około 40 proc. tych osób jest zadowolonych z efektów, jakie daje zażywanie tego typu preparatów. A co z pozostałymi 60 proc.? Czy ta część ankietowanych brała nieskuteczne tabletki, czy może ich zażywanie miało skutki uboczne?

Zalety środków odchudzających

produkty odchudzająceWiększość z tabletek odchudzających pozwala na powolne zrzucenie zbędnych kilogramów. Wśród „spalaczy” tłuszczu panuje opinia, że pozwalają one zachować proporcję między tkankami tłuszczowymi a mięśniowymi. Zapobiegają efektowi jo – jo. Ponadto, skuteczność działania potwierdzona została właściwymi badaniami badaniami. Tabletki odchudzające hamujące wzmożony apetyt hamują ataki głodu oraz sprawiają, że osoba, która zażywa preparat, czuje się syta. Osłabia także łaknienie na słodycze. Poza tym przy wysokiej aktywności fizycznej środki odchudzające często pozwalają pozbyć się nadwagi i doskonale wymodelować sylwetkę. Dodatkowo, dodają energii. Pozwalają również dużo schudnąć przy racjonalnej diecie i ruchu, hamuje głód. Większość preparatów odchudzających przyspiesza spalanie tłuszczu, a przez to pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów. Działa także natychmiast po spożyciu, co ma duże znaczenie z punktu widzenia psychologicznego dla osoby, która się odchudza. Wiele spośród dostępnych na rynku środków odchudzających korzystnie wpływa na poziom cholesterolu we krwi, pozwala pozbyć się nadmiaru tłuszczu w organizmie.

Wady środków odchudzających

Stosowanie takich leku kategorycznie musi być połączone ze zmianą diety. Błędy dietetyczne podczas ich łykania mogą skutkować nieprzyjemnymi biegunkami tłuszczowymi. W przypadku fat – burnerów każdego dnia trzeba zażywać nawet dziewięć tabletek. Stosowanie preparatu powinno być połączone z dietą i ćwiczeniami. Ponadto, źle wpływają na układ kostny oraz wątrobę. Tabletki hamujące uczucie głodu zawierają chrom, który m.in. osłabia działanie hormonalnej antykoncepcji. Stosowanie preparatu powinno być poza tym połączone z odpowiednią dietą. Wiele środków odchudzających powoduje wzdęcia i zaparcia, wiele osób skarży się, że po dłuższym stosowaniu preparatu słabnie lub ustaje ich działanie. Utrudnia także wchłanianie niektórych leków. Niektóre preparaty nie nadają się dla osób o niskim ciśnieniu krwi, nie powinno się go stosować na własną rękę dłużej niż trzy tygodnie. Wiele osób skarży się także na efekt jo-jo po odstawieniu preparatu. Podczas jego stosowaniu trzeba wzbogacić dietę o dodatkową porcję witamin, zwłaszcza tych rozpuszczalnych w tłuszczach, czyli A, D, K, E.

Czy warto je stosować?

Ocena należy tutaj do Ciebie. Niewątpliwie z ich stosowania wynika wiele pozytywnych aspektów, ale czy gra jest warta świeczki? Na pewno zdrowe i racjonalne podejście do problemu pozwoli na uniknięcie wielu sytuacji problemowych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na stan Twojego zdrowia. Bez wątpienia, zanim sięgniesz po środki odchudzające, skonsultuj się z lekarzem, upewnij się co do stanu swojego zdrowia i działaj, ale z głową.

Dodaj komentarz