Ciekawostki

Wybór walizki -jak przygotować się do podróży

Do podróży samolotem zawsze trzeba odpowiednio przygotować się. Samo spakowanie walizki nie wystarczy. Trzeba przede wszystkim wiedzieć, co i jak można w nią zapakować oraz jaką walizkę wybrać, żeby nie mieć problemów podczas odprawy na lotnisku. W przypadku niektórych linii lotniczych, przede wszystkim tych najtańszych, bardzo ważną rolę odgrywa każdy centymetr oraz każdy kilogram.

Walizka w podróży

Warto dokładnie zapoznać się z limitami ustalonymi przez nie, aby uniknąć późniejszych nieprzyjemnych niespodzianek. Przekroczenie któregokolwiek z wymiarów może wiązać się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty za bagaż, co na pewno nie wywoła uśmiechu na twarzy. Jeżeli chodzi o wagę walizki, linie lotnicze z reguły także wprowadzają spore ograniczenia. Chociaż większość z nich ustala limit wahający się w granicach 20 czy nawet 30 kilogramów, niektóre linie umożliwiają zabranie ze sobą bezpłatnie wyłącznie kilku kilogramów. Wszystko zależy przede wszystkim od regulaminu. Gdy już zapoznamy się bardzo dokładnie z zasadami przedstawianymi przez określoną linię lotniczą, warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniej walizki. Idealna będzie taka, która charakteryzuje się solidnym wykonaniem oraz sporą odpornością na działanie czynników zewnętrznych, w tym przede wszystkim uderzeń oraz wody.

walizki

Jeżeli tylko walizka będzie dobrze wykonana, można być pewnym, że posłuży ona nawet przez kilkanaście lat bez konieczności jej naprawy. Podczas wyboru walizki dużą uwagę trzeba także zwrócić na jej zamek, gdyż to właśnie w jego obrębie najczęściej dochodzi do pojawienia się określonych problemów. Jeżeli tylko dana walizka jest za bardzo wypełniona czy była zamknięta w pośpiechu, istnieje pewne prawdopodobieństwo, że zamek ulegnie zniszczeniu. Aby tego uniknąć, warto wybrać taką walizkę, która charakteryzuje się solidnym i bardzo silnym zamkiem, odpornym na wiele czynników.  Wybierając walizkę, warto kierować się powyższymi radami. Dzięki temu można być chociaż trochę pewniejszym, że posłuży ona przez zdecydowanie dłuższy okres czasu i zawsze okaże się przydatna wtedy, kiedy zaistnieje konieczność korzystania z jej właściwości. Bez najmniejszych problemów można ją używać nie tylko podczas wykorzystywania transportu lotniczego, lecz także podczas podróży autobusem, pociągiem czy jakimkolwiek innym środkiem transportu, a także podczas przeprowadzki.

Dodaj komentarz