Dzieci

Wkładki laktacyjne – zdrowie i komfort

wkładki laktacyjneSzykowanie wyprawki to jeden z etapów oczekiwania na dziecko. Rodzice troskliwie zaopatrują swojego malca w najpotrzebniejsze rzeczy, bez których żadne dziecko się nie obejdzie (jak i te, których zakup jest raczej kaprysem przyszłych opiekunów). Pod koniec ciąży pojawia się w kącie także druga wyprawka, tym razem dla mamy do szpitala.
Zanim ciąża dobiegnie końca, warto wcześniej zorganizować sobie kilka drobiazgów, które przydadzą się podczas pobytu na oddziale. Najlepiej zrobić to dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem- w ten sposób ciężarna będzie miała poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że nie czeka jej kompletowanie wyprawki podczas porodu. Spakowana torba może spokojnie poczekać w kącie, lub szafie na swój dzień.

W wyprawce dla przyszłej mamy nie może zabraknąć podstawowych kosmetyków, czyli mydła i szamponu oraz szczoteczki i pasty do zębów. Szpitale nie są należycie wyposażone, zatem trzeba szczególnie pamiętać o własnych środkach czystości. Niezbędne są także podkładki higieniczne, których również brakuje na oddziałach. Bardzo przydatny będzie także specjalny biustonosz do karmienia i wkładki laktacyjne. Te niewielkie, bawełniane krążki mają za zadanie wchłaniać nadmiar pokarmu, który pojawi się po porodzie. Jego szybki wypływ bywa często dużym problemem dla karmiących, dlatego mamy ratują swoją odzież przed zalaniem przyklejając wkładki laktacyjne wewnątrz biustonosza. Ich mocowanie jest bardzo proste, szybkie i nie wymaga żadnego wysiłku. W szpitalnej wyprawce powinny znaleźć się drobiazgi, których używamy na co dzień, czyli szczotka do włosów (niby banalna rzecz, ale często o niej zapominamy podczas pakowania się), kapcie, szlafrok, ręcznik. Dobrze jest umieścić w torbie butelkę wody (poród to maraton, podczas którego często chce się pić), małą przekąskę i coś do czytania, kiedy już po wszystkim mama zacznie się nudzić. Nie można zapominać także o dokumentach- ich okazanie za pierwszym razem oszczędzi rodzicom dodatkowej bieganiny w późniejszych dniach.

To, jak będzie wyglądać wyprawka każdej ciężarnej zależy oczywiście od jej osobistych potrzeb. Przedstawiona lista uwzględnia te rzeczy, na które najczęściej wskazywały doświadczone mamy. Szczególnie zachwalały przydatność wkładek laktacyjnych i podkładów higienicznych. W obu przypadkach środki te zapewniały komfort i poczucie czystości. Najczęściej wybierane były grube wkładki laktacyjne, ze względu na bardzo dużą chłonność, mimo że to one najbardziej odznaczają się pod ubraniem. W szpitalu bowiem najważniejsza jest higiena i bezpieczeństwo, a nie wygląd.

Dodaj komentarz