Gry

Wartość gier logicznych online

Wartość gier logicznych online od dawna jest podważana przez tradycjonalistów. Są oni zdania, że gry komputerowe ogłupiają, są znacznie prostsze od tych, które są dostępne na żywo. Czy mają rację?

Wszystko co nowe jest złe.

ipadKażdy nowy produkt, czy usługa ma niesamowicie ciężką drogę do przebycia aby przebić się do mas. Na takie przyjemności właściwie mogą sobie pozwolić tylko korporacje z dużym zapleczem finansowym i marketingowym. Jako przykład można podać tablet, który powstał prawie 20 lat temu. Było to narzędzie znane tylko komputerowym geekom. W momencie wprowadzenia na rynek iPada zaczął się szał związany z urządzeniami dotykowymi. Wybuchła prawdziwa rewolucja.

 

 

Komputer głupszy od człowieka.

gry z komputerem w szachyCiężko się zgodzić z argumentem, że komputery są głupsze od człowieka. Może nie mają uczuć, ale ich możliwości matematyczne znacznie przewyższają nasze mózgi. Słynny szachista, arcymistrz Garri Kasparow w roku 1996 przegrał partię szachów z programem Deep Blue. Było to głośne wydarzenie mówiące jasno o tym, że komputery od teraz mają przewagę nad człowiekiem.

 

 

Logiczne gry online.

W internecie są setki stron udostępniające wirtualną rozrywkę w postaci darmowych gier. Czy ogłupiają? Absolutnie nie! Gry w kulki, szachy, czy Mahjonga w sieci nie różnią się niczym od tych prawdziwych. W dodatku są darmowe, nie trzeba ich rozkładać i składać, można w nie grać samemu. Na stronach typu Kurnik przez cały dzień dostępnych jest kilkadziesiąt gier (karciane, szachy, gry w kulki itp), w których możemy się zmierzyć z innymi użytkownikami z całego kraju. Nie trzeba namawiać znajomych, czy rodziny, bo właśnie tam – w sieci – czekją na na nas tysiące osób, które chętnie się z nami zagrają.

 

Grać z mistrzami.

Jeżeli gramy w domu, czy ze znajomymi to każdy zna swój poziom. Podnoszenie umiejętności jest procesem bardzo powolnym i trwa miesiące (zależy od treningu), a w pewnym momencie dojdziesz do przysłowiowej „ściany”. W internecie możemy zmieniać poziomy trudności gry z komputerem, a także wybierać mocniejszych i słabszych przeciwników na podstawie ich rankingu. To najlepszy sposób na rozwój swoich możliwości.

Nastała prawdziwa rewolucja, której konserwatyści nie są w stanie zatrzymać. Sprzedaż i popularność gier tradycyjnych spada z dnia na dzień. W dwukrotnie większym tempie rośnie za to popularność gier komputerowych.

Dodaj komentarz