Edukacja

Kontakty z kobietami a pewnosc siebie

pewnosc siebieJakie cechy są najważniejsze w uwodzeniu kobiet? Zapewne sam zadawałeś sobie te pytanie po wielokroć, szukając na nie odpowiedzi w różnego rodzaju poradnikach, czasopismach czy w Internecie. Wbrew pozorom, nie jest to wcale wygląd zewnętrzny, chociaż ukryć się nie da, że atrakcyjnym fizycznie mężczyznom jest o wiele łatwiej nawiązywać kontakty z kobietami. Tym czymś, co przyciąga kobiety jest pewnosc siebie. Nie należy jej mylić z dumą, próżnością i pychą, to nie polega na wywyższaniu się i dawaniu otoczeniu do zrozumienia, że jest się lepszym od innych. Wszystko to sprowadza się do tego, co dzieje się w naszych głowach i jaki mamy stosunek do samych siebie. Jaki zatem mężczyzna jest pewny siebie? To przede wszystkim człowiek znający swoją wartość. Niejednokrotnie można spotkać się ze stwierdzeniem, iż pewnosc siebie to rzecz nabyta i że decyduje o niej w głównej mierze środowisko w jakim się wychowujemy. To nieprawda. Nie oznacza to równiez, że jeśli jesteś facetem, który ma z tym problemy, musisz się godzić na taki stan rzeczy. Na szczęście nad tym aspektem swojego życia możesz popracować, co przyda ci się nie tylko w kontaktach z kobietami, ale też w wielu innych dziedzinach. Od czego zacząć?

 

Jak odnaleźć pewnosc siebie?

 

pewnosc siebieZnajdź sobie pasję, która cię pochłonie, nie unikaj kontaktów z ludźmi, zadbaj o swoje samopoczucie. Tym samym zyskasz też wiele ciekawych tematów jakie będziesz mógł poruszać w rozmowach z kobietami. Przyjrzyj się swojej postawie – czy pewny siebie facet chodzi z nosem spuszczonym na kwintę, zgarbiony i naburmuszony? Uśmiech pozwoli zdziałać cuda i przełamać pierwsze lody. Przez kobiety – i nie tylko zresztą przez nie – pewnosc siebie jest postrzega jako pewien stan ducha i umysłu. Jest czymś, co powinno wypływać z człowieka naturalnie. Niektórzy mężczyźni decydują się na odgrywanie pewnych ról, by zdobyć interesujące ich kobiety.

Na dłuższą metę nie jest to jednak skuteczne (chyba, że szukasz przygód na jedną noc). Pamiętaj, kobiety podchodzą do wielu kwestii intuicyjnie i emocjonalnie, więc prędzej czy później takiego aktora demaskują. Nie staraj się zatem na siłę być kimś, kim w rzeczywistości nie jesteś, bo na tym nie da się budować solidnych, szczerych relacji. Naturalne zachowanie dodaje człowiekowi pewności i sprawia, że jest on postrzegany jako atrakcyjny. Aby przełamać nieśmiałość w obcowaniu z kobietami, nie ma innego wyjścia jak stawić czoła tym lękom – a zatem starać się jak najczęściej przebywać w damskim towarzystwie i jak najwięcej rozmawiać z kobietami (na różne tematy).

Dodaj komentarz