Ekonomia

Drukowanie – jakie tonery wybrać?

Co nieco o wydrukach – tonerach

Drukowanie dokumentów to codzienność w każdej firmie. Wie o tym każdy, kto po prostu pracuje, lub kieruje działalnością gospodarczą. Wbrew pozorom, drukowanie nie jest wyłącznie oczywistą, mało ważną czynnością – to istotny składnik wydatków firmy. W firmie, w której dużo dokumentów się drukuje, wydatki z tym związane potrafią być znaczne. Urządzenie drukujące, papier, kosztowne tonery. Wszystko to równa się znaczmy wydatkom. Czy można oszczędzić na kosztach drukowania? Oczywiście. Najszybciej na tonerach.

Cięcie kosztówCeny tonerów

Ceny tonerów, to istotny składnik ogólnych kosztów drukowania. W zależności od typu drukarki mogą występować znaczne różnice, jednak zawsze jest to poważny wydatek. Oczywiście – należy go powtarzać. Toner kończy się zawsze za szybko, a opcji dosypania proszku i dalszego drukowania po prostu nie ma. Nierzadko toner blokuje również chip zaprogramowany na wydruk określonej ilości stron. Konieczny jest zakup nowego tonera.

Tonery – oryginalne czy zamienniki?

Oryginalny toner zawsze jest poważnym wydatkiem – alternatywą może być toner określany jako zamiennik. Czym jest? To nic innego jak taki sam toner, wytworzony przez wyspecjalizowaną firmę, która się tym zajmuje. Zawsze jest oparty na kasecie oryginalnego tonera – kupiona jako pusta jest sprawdzana i ponownie napełniana. Zmieniany jest chip i inne elementy.

Zamiennik jest gorszyGwarancja jakości

Wokół zamienników narosło wiele mitów – nieekonomiczne, psujące urządzenie drukujące, awaryjne. Nic bardziej mylnego. Zamiennik toner może różnić się od oryginalnego wyłączne ceną – jakość produktu, wydruku, ekonomiczność będzie identyczna, a koszt zakupu o wiele niższy. Należy jednak pamiętać, że w przypadku zamienników, bardzo ważna jest firma wytwarzająca tonery. Na rynku można znaleźć ich wiele, część z nich nie oferuje jednak produktów, które można by polecić.

Oszczędzaj na wydrukach

Podsumowując – dobrze wybrany toner zamiennik, to dobry zakup. Za pieniądze dużo mniejsze niż przy zakupie oryginalnego tonera można cieszyć się doskonałą jakościąwydruków i brakiem problemów ze sprzętem drukującym lub tonerem. Odwiedzając sklep z tonerami warto wiec zwrócić uwagę na półkę z zamiennikami. Ich zakup może się opłacać.

Dodaj komentarz