EkonomiaLatest News

Cała prawda o ofertach „last minute”

Chyba nie ma wśród nas turysty, który udając się do biura podróży nie natknął się na ofertę wycieczki „last minute”. To, z czym przede wszystkim kojarzą nam się tego rodzaju oferty, to korzystna cena. Czy jednak poza zaletami, takie oferty posiadają również wady?

Oferty „last minute” dostępne są wówczas, kiedy biuro podróży nie sprzedało wszystkich zarezerwowanych przez siebie wycieczek. Wówczas, w celu nie ponoszenia dodatkowych kosztów, organizator proponuje taki wyjazd po obniżonej cenie. Jak już sama nazwa podpowiada, oferty „last minute” proponowane są na kilka dni przed rozpoczęciem się turystycznej imprezy. Klient musi więc podjąć swoją decyzję bardzo szybko. Oferty „last minute” cieszą się dzisiaj naprawdę dużym uznaniem. Wielu turystów czeka na swoje wakacje na przysłowiowych walizkach, usiłując złapać jak najlepszą okazję. Tak naprawdę około 90 % wszystkich wycieczek, jakie sprzedawane są obecnie na rynku turystycznym, to właśnie wycieczki z ofert „last minute”.Zaplanowanie rodzinnych wakacji dzięki tego rodzaju ofercie może okazać się jednak pewnym problemem. Najczęściej oferty „last minute” przewidują pojedyncze miejsca. Są więc to raczej propozycje dla osób, które chcą podróżować w mniejszym gronie.

Decydując się na ofertę „last minute” nie można jednak ślepo wierzyć w to, że jakiś organizator chce oddać nam wycieczkę za niemalże darmo. Kupując taką wycieczkę trzeba zachować szczególną ostrożność. Bardzo łatwo jest bowiem w pośpiechu podpisać umowę, z której warunkami nie do końca się zapoznamy. Zainteresujmy się więc do jakiego hotelu się udajemy, kto dokładnie jest organizatorem naszej wycieczki oraz jakie ubezpieczenie będzie nam gwarantował. Są to niezwykle ważne sprawy, które na miejscu mogą okazać się niemiłą niespodzianką, z którą nic już nie będziemy mogli niestety zrobić.

Pamiętajmy, że nie każda oferta „last minute” jest tak naprawdę korzystna. Wiele z nich reklamowane jest tylko za pomocą tego hasła, co ma wpłynąć na większe zainteresowanie wśród potencjalnych turystów.

Dodaj komentarz