Ciekawostki

Zestway szpiegowskie nie tylko dla detektywa

Przeszukując sieć można znaleźć całkiem sporo ciekawych przedmiotów. Wystarczy wpisać mini podsłuchy, dyktafon a oferty pojawią się same. Jeżeli planujemy zakup tego rodzaju narzędzi trudno zdecydować się na zakup jako, że wszak nikt z kupujących nie jest specem w tej dziedzinie. Dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w sklepach detektywistycznych można odnaleźć gotowe zestawy do szpiegowania. Tu zaczynają rodzić się pytania.

Jaki zestaw podsłuchowy wybrać? Wszystko zależy od własnych potrzeb. Może to być mniej fachowy podsłuch i przestrojone radio do podsłuchu lub też profesjonalny podsłuch kwarcowy ze skanerem szerokopasmowym lub także ukryty podsłuch w jakimś przyborze.

Czym różnią się te zestawy? Różnica jest bardzo duża. Tańsze pluskwy przekazują sygnał na mniejszy dystans i są trochę czułe przede wszystkim niż podsłuchy kwarcowe. Prócz tego najczęściej te drugie są sporo mniejszych wymiarów i posiadają krótsze anteny od tańszych podsłuchów.

Jaki jest czas pracy takiego podsłuchu? Wszystko zależy od podsłuchu. Urządzenia podsłuchowe pracujące na niższych częstotliwościach mogą działać nawet 20 dni, natomiast nadajniki kwarcowe od 24h do najczęściej 7 dni. Istnieje jednakże możliwość, aby podsłuch pracował bez przerwy. Wystarczy kupić podsłuch w listwie zasilającej lub gniazdku, który podłączony jest bezpośrednio do sieci. Rozwiązanie tego typu nie obliguje do wymiany baterii.

Czy istnieje możliwość nagrywania? Tak, oczywiście. W tym celu trzeba dokupić dyktafon i podłączyć do odbiornika. W tym przypadku dyktafon cyfrowy z funkcją VOX będzie nagrywał wszystko tylko wtedy, kiedy podsłuch go wykryje i przekaże do odbiornika.

Ile kosztują takie zestawy? Ceny są bardzo zróżnicowane i wahają się od 200 do 840 zł. Wszystko uzależnione jest od tego czy chcemy kupić lepszy podsłuch czy miej profesjonalny. Do tego należy uwzględnić czas pracy, rozmiar nadajnika, sposób wykonania czy też sposób odsłuchy dźwięku i możliwość jego zapisywania.

Dodaj komentarz