Uroda

Czy żele do paznokci są trwałe?

Dwa najbardziej popularne rodzaje tipsów, to właśnie tipsy akrylowe oraz żelowe. W pierwszym przypadku utwardzenie i wygładzenie powierzchni paznokcia wykonywane jest poprzez nałożenie na niego warstwy lub kilku warstw akrylu (specjalny proszek połączony z płynem akrylowym). W drugim, na paznokieć nakładany jest specjalistyczny, przezroczysty żel do paznokci, zwykle w kilku warstwach – pierwsza to podkład, kolejne odpowiadają za gładkość i barwę. Żele do paznokci mają taką zaletę, że są transparentne. Tipsy wykonane tą metodą wyglądają jak naturalne paznokcie, jedynym mankamentem może być ich trwałość i to właśnie ta kwestia jest przyczyną wielu niedomówień oraz nietrafionych wyborów.

Żele do paznokci i ich cechy

Rzeczywiście, żele do paznokci, które wykorzystywane są do wykonywania tipsów, ze względu na swoją strukturę, będą nieco mniej wytrzymałe od tipsów akrylowych. Cecha ta wynika ze struktury samego materiału. Akryl ma nieco inne właściwości, ściślej przylega do powierzchni paznokcia, a przez to trudniej go uszkodzić – rzadziej pęka. Żel z kolei jest zdecydowanie bardziej elastyczny, dzięki czemu tipsy wyglądają bardziej naturalnie, wydają się głaszcze i bardziej błyszczące. Jeśli chodzi o możliwość wykonywania dodatkowych stylizacji na powierzchniach żelowych lub akrylowych, nie ma między nimi większych różnic. Na każdej z tego typu powłok możemy wykonywać szereg dodatkowych, popularnych zabiegów stylizacyjnych, bez wpływu na samą strukturę tipsów.

Jaka jest trwałość tipsów żelowych?

Trwałość tipsów żelowych w większości przypadków zależy od prowadzonego trybu życia. U osób szczególnie aktywnych, u których paznokcie stale narażone są na uszkodzenia mechaniczne, na tipsach żelowych w szybkim czasie mogą pojawić się widoczne pęknięcia. Żele do paznokci są jednak na tyle praktyczne, że pozwalają na bezproblemowe usuwanie wielu tego typu ubytków, bez wpływu na wygląd tipsów i bez konieczności ich ponownego wykonania od nowa – wystarczą drobne poprawki. Zaletą stosowania żelów do paznokci jest również sposób ich utwardzania. Wystarczy skorzystać z pomocy specjalnej lampy UV. Po kilku chwilach paznokcie nadają się do ostatecznego wypolerowania. W przypadku tipsów akrylowych, ich pełne utwardzenie następuje dopiero po około dwóch dobach i dopiero po upłynięciu takiego czasu, możliwe jest ostateczne wypolerowanie paznokci.

Ostateczna trwałość każdego z przywołanych rozwiązań, zależy jednak przede wszystkim od tempa wzrostu płytki paznokciowej, a to już cecha indywidualna. Charakterystyczne odrosty mogą pojawić się już po 2 tygodniach, czasem potrzeba na to przeszło miesiąca czasu. Żele do paznokci pozwalają jednak na bezproblemowe uzupełnienie i wyrównanie powierzchni paznokcia, a szybkość zabiegu może być rekompensatą dla trwałości samych tipsów.

Dodaj komentarz