Zdrowie

Zdrowe i skuteczne pomysły jak obniżyć cholesterol

Cholesterol opisywany jest w obecnych czasach jako największe zagrożenie. W reklamie, prasie, internecie – każdy obciąża go winą za choroby takie jak zawały serca czy nadciśnienie: choroby tak powszechne i niepożądane, że zaskarbiły sobie metkę „chorób cywilizacyjnych.” Ale jak opisać cholesterol? Jakie role ma w organizmie? I czy faktycznie trzeba się go tak bać? No i wreszcie, raczej najistotniejsze pytanie: „jak obniżyć cholesterol”!

 

Jak obniżyć cholesterol – roszyfruj swojego wroga

Cholesterol to lipoproteina (czyli mówiąc klarowniej – substancja zawierająca tłuszcz) i odgrywa on w ciele znaczną ilość nieodzownych działań: bierze udział w produkcji hormonów, wpływa na metabolizm witaminy D i stanowi ważny składnik błony komórkowej. Na co dzień organizm wytwarza cholesterol na własne potrzeby. I robi to aż do 80%. Uzupełnienie pozostałych 20% pozostaje już w naszym interesie – niestety nieczęsto jest tak, że nowocześni i wiecznie zajęci ludzie prowadzą ekologiczny styl życia: po prostu nie mają na to sił. A niepoprawnie skomponowana dieta obfitująca w wysokokaloryczne przekąski dostarcza zbyt nadmierne porcje cholesterolu: zdecydowanie przekraczające wspomniane 20%!

Nadwyżka cholesterolu odkłada się w ciele – jest on zlokalizowany w tętnicach, które efektywnie i niebezpiecznie zapycha, blokując prawidłowy transfer krwi. Niedrożne naczynia krwionośne niosą ze sobą znaczną ilość niebezpieczeństw: rośnie ciśnienie tętnicze, przeciążone serce pracuje coraz słabiej, a krew nie jest w stanie zaopatrzyć wszystkich komórek organizmu w nieodzowne składniki odżywcze i niezbędny do funkcjonowania tlen.

Rezultatem rozbuchanego poziomu cholesterolu jest arterioskleroza – choroba na którą cierpią nawet niezaawansowani wiekiem ludzie, nieprzyzywczajeni do aktywnego spędzania czasu i spożywający zbyt wielkie porcje niezbilansowanego pożywienia.

Istnieją dwa rodzaje cholesterolu: LDL (tzw. zły cholesterol) i HDL (tzw. dobry cholesterol). Naddatek LDL usuwany jest poza wątrobę i odkłada się na ściankach naczyń – dobry cholesterol funkcjonuje natomiast niczym szczotka: przegania LDL z krwioobiegu i neutralizuje go polepszając kondycję ciała.

Raczej wiesz już jak obniżyć cholesterol? Masz rację: trzeba obniżyć poziom LDL i zintensyfikować dostarczanie dobrego cholesterolu. Tylko jak to zrobić? Poniżej uzyskasz rozwiązanie problemu.

Jak obniżyć cholesterol? Wykorzystaj ekologiczne substancje!

 

Po to by utrzymać w ryzach poziom cholesterolu w krwioobiegu można skorzystać z dobrodziejstw przyrody. Niepokonanym sposobem są popularne…jabłka. Tak, właśnie w jabłkach znaleźć można spore zapasy pektyn – naturalnego związku, który sunie przez układ krwionośny i efektywnie wymiataja zapasy LDL hamujące nieskrępowany bieg krwi. Wystarczy nieznaczna ilość pektyn dorzucona do codziennej diety: potrafi ona zdziałać cuda: błyskawicznie zauważysz, jak Twoje ciało odbudowuje utraconą siłę i energię!

Aby zatrzymać cholesterol w normie trzeba uciekać od tłustego mięsa i tłuszczów uwodornionych – jak np. masło roślinne. Na ich miejscu mądrzej jest używać ekologicznej oliwy extra vergine: posiada ona wielkie ilości kwasów omega 3, które dopingują syntezę dobrego cholesterolu, tym samym zmniejszając poziom jego złego ”brata-bliźniaka”.

Podsumowanie

Po to by odkryć jak obniżyć cholesterol nie musisz posiadać tajemnej wiedzy. Nie musisz także odwoływać się do wykwintych sposobów. Wykorzystaj sprawdzone, ekologiczne sposoby i poczuj jak każdego dnia poziom Twojego cholesterolu szybko spada. Bez dwóch zdań poczujesz się dużo lepiej, Twoje ciało odbuduje utraconą formę, a Ty zauważysz w sobie nieskończone pokłady sił!

Dodaj komentarz