moda

Kto zajmuje się brafittingiem?

Brafitting jest terminem zaczerpniętym z języka angielskiego, gdzie „bra” oznacza biustonosz, podczas gdy „fitting” – dopasowanie. Nie trudno się zatem domyśleć, że chodzi o idealne dostosowanie stanika do kształtu i wymiarów swoich piersi. Wszystko to odbywa się na podstawie pewnych ogólnie przyjętych zasad, które przewidują nie tylko wysokość osadzenia biustu, jego rozstaw, ale również kształt oraz konsystencję. I tak jak włosami zajmuje się fryzjer, stylista dba o nasz perfekcyjny wygląd, tak za brafitting jest odpowiedzialna brafiiterka.

braffitingOsoba na tym stanowisku, podobnie jak krawcowa, musi określić wymiary kobiety, a potem ocenić, jaki rozmiar będzie idealny dla jej kształtów. Jej zadaniem jest dobór takiej bielizny, która perfekcyjnie podtrzyma biust, a nie od dziś wiadomo, że to właśnie ten element najbardziej wpływa na zachowanie świetnego wyglądu piersi, nawet pomimo upływu wielu lat. Osoba od brafittingu musi być obeznana w rozmiarówce, jaką podają producenci, a ta w wielu przypadkach jest od siebie zupełnie inna. Dodatkowo musi posiadać wiedzę, który fason charakteryzuje się większą podatnością na rozciąganie, gdzie miseczka jest zaniżona, a gdzie zawyżona. Brafitterka musi być rozeznana w licznych fasonach biustonoszy oraz tego, jak zachowują się one podczas noszenia.

Warto zauważyć, że rozmiarówka staników jest naprawdę imponująca. Zaczyna się od 60 cm w obwodzie, a oznaczenie miseczki może sięgać nawet litery Ł czy M – w przypadku znanych polskich producentów. Z kolei brytyjskie biustonosze mogą kończyć się nawet na literze K lub KK. Osoba od brafittingu doskonale zdaje sobie sprawę, że polskie 80 G i brytyjskie nie oznacza tego samego. To dwa różne rozmiary, o czym musi poinformować klientki. Dlatego pani, która na co dzień nosi rozmiar 80 B/C, może nagle wskoczyć na 80 G!

Brafitting powinien być takim pojęciem, z którym każda kobieta powinna być za pan brat. Warto poddać się mu się w każdym wieku. I to bez względu na wielkość posiadanego biustu. Specjalistka pomoże dobrać odpowiedni biustonosz zarówno dla małych, jak i dla dużych piersi, dla tych jędrnych i nieco bardziej zaniedbanych.

Dodaj komentarz