Dom

Zachowaj minimalizm pomieszczenia, dzięki stolikom kawowym

Wielkogabarytowy stół czy może malutki stolik? Oto pytanie, które zadaje sobie wiele osób, wprowadzających się do nowego mieszkania. Tak naprawdę wielkie gabaryty z minimalizmem można paradoksalnie połączyć i to w świetnym formacie. Wystarczy zainwestować w stoliki kawowe. Według statystyk rynku nieruchomości Polacy nabywają coraz mniejsze mieszkania, jednak dobrze zoptymalizowane w ilości pokoi. W małych salonach duży stół to jednym słowem porażka. Stoliki kawowe to najlepszy wybór z kilku powodów.

Najważniejsze funkcje stolików kawowych w wyposażeniu wnętrza

stoliki kawoweSkupiaj się na stolikach kawowych posiadających funkcję rozkładania. Wtedy zorganizujesz jego powierzchnię tak, że bez problemu przyjmiesz u siebie kilku gości. Poza tym stolik kawowy możesz stosować nie tylko w salonie, ale wyniesiesz go bez większych trudności do ogrodu, gdzie posłuży jako miły dodatek wypoczynkowy. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzają się stoliki kawowe, uwzględniające dwie półki. Na dolnej z nich możesz posegregować ulubione książki lub inne akcesoria, użytkowane na co dzień przed domowników. W niektórych designerskich stolikach kawowych występują dodatkowe szuflady, systemy rozsuwane, a to wszystko pomaga porządkować przestrzeń i zachować minimalistyczny charakter samego mebla. Stolik kawowy optymalnie dobrany posłuży do pracy biurowej, ze względu na możliwość jego elastycznej konfiguracji. Dzięki takiemu podejściu popracujesz w ogrodzie lub na tarasie, bez utraty wygody i zbędnego przenoszenia dużego biurka. Oczywiście stoliki kawowe uzupełniają perfekcyjnie zakupy kanap i foteli do salonu. Są zazwyczaj umieszczane w centralnym punkcie salonu. Dla osób starszych niektórzy sprzedawcy proponują stoliki kawowe na kółkach.

Kwestia materiałów

Bardzo ładnie wyglądają stoliki, które łączą w sobie kilka materiałów, np. drewno z mocnym szklanym blatem. Drewno ma to do siebie, że przybiera zawsze oryginalny kształt i nie da się przy nim podrobić wyglądu stolika. Sprawdź jednak przed zakupem sposób rozkładania i ewentualną regulację wysokości, bo to dwie kluczowe właściwości, wykorzystywane najczęściej.

Dodaj komentarz