Dzieci

Jakie zabawki dla niemowląt?

Wielu rodziców, chcąc oczywiście jak najlepiej dla swojego malucha zastanawia się, które zabawki dla niemowląt będą najlepsza. Wbrew pozorom wybór odpowiednich nie należy do najłatwiejszych bowiem mają nie tylko zabawiać, ale przede wszystkim wspierać jego prawidłowy rozwój. A nie wszystkie dostępne na rynku wspomniane funkcje spełniają.

Zabawki dla niemowlątW pierwszym miesiącu życia idealną zabawką dla niemowlęcia będzie ta o kontrastujących kolorach (maluch w tym okresie zazwyczaj odróżnia biały kolor od czarnego) i prostej budowie. Z powodzeniem wystarczy niewielki balonik założony nad łóżeczkiem bądź kartka w czarną białą kartkę. Na przełomie 2-3 miesiąca maluch wyraźnie reaguje na muzykę, dlatego specjaliści zalecają, aby kupić maluchowi karuzelę o spokojnych kolorach i delikatnych dźwiękach.

A jakie zabawki dla niemowląt będą odpowiednie dla smyka, który skończył 4 miesiące? Wszystkie zabawki interaktywne wspierające prawidłowy rozwój i motorykę małego dziecka. Równie dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju zawieszki do maty edukacyjnej, grzechotki czy plastikowe lusterko, w których maluchy uwielbiają się przeglądać.

Półroczny smyk jest już bardzo ruchliwy. Interesuje go świat i własne ciało. Kupując zabawki dla niemowląt w tym wieku warto skupić się na takich akcesoriach jak bączek, sortery czy piramidy z kółek, które pomagają zuchowi rozwijać nie tylko sprawność rączek, ale również wesprą jego zdolność myślenia. Na przełomie 7-8 miesięcy warto wybierać takie gadżety, które będą na tyle duże, że maluch nie zrobi sobie nimi krzywdy. Chodzi oczywiście o ryzyko połknięcia. Do tego muszą być lekkie i poręczne. Idealne zabawki dla niemowląt w tym wieku to klocki, które nie dość, że są całkowicie bezpieczne, to jeszcze rozwijają u malucha kreatywność. Rocznemu smykowi do gustu przypadną wszelkiego rodzaju książeczki. Warto wybierać te w twardej okładce. Można zaopatrzyć smyka w grające albo samodzielnie uczyć dziecko, jakie odgłosy wydają poszczególne elementy zawarte w jej treści, np. zwierzątka czy pojazdy.

Dodaj komentarz