DomTravel Guide

Jak wybrać tapetę?

W dawnych czasach tapety były głównym materiałem zdobiącym ściany naszych domów, zwłaszcza pokoje dziecięce, gdyż ułatwiały utrzymanie czystości. Obecnie moda na tapety wraca, choć w nieco zmienionej wersji. W większości przypadków tapeta stanowi nie podstawowy materiał pokrywający ściany, ale raczej element dekoracyjny wykończenia mieszkań warszawa, zwłaszcza ze względu na szeroki wybór dostępnych wzorów i kolorów, dający szerokie możliwości aranżacyjne. 100_1015

W dzisiejszych czasach tapetę możemy zastosować właściwie w każdym pomieszczeniu, pod warunkiem że wybierzemy odpowiedni jej rodzaj. Do pomieszczeń suchych, takich jak sypialnie czy salony możemy wybrać tanie i powszechnie dostępne tapety papierowe. Jeżeli chcemy jednak położyć tapetę np. w kuchni czy nawet w łazience – zdecydowanie lepszym wyborem będą odporne na wilgoć tapety winylowe, które doskonale sprawdzą się również na nierównych ścianach, zwłaszcza jeżeli będą charakteryzowały się wypukłym wzorem. Ich alternatywą są tapety z włókna szklanego o różnej fakturze, przy czym w ich przypadku konieczne jest ich późniejsze pomalowanie.

Obecnie nie musimy stosować tapety w całym pokoju, wystarczą poziome pasy z zastosowaniem tapety i pomalowanie pozostałej części pomieszczenia na jednolity kolor. W takim przypadku tapeta stanowi centralny punkt aranżacji wnętrza i możemy sobie pozwolić na najbardziej wyszukaną kolorystykę i wzornictwo, przy czym musimy pamiętać, że pozostałe ozdoby w takim wnętrzu powinny być stonowane.

Tapety dają wiele ciekawych możliwości do oryginalnej aranżacji wystroju sypialni. W sypialni tapety sprawdzają się zwłaszcza za wezgłowiem łóżka i ciekawie wyglądają w połączeniu z odpowiednio dobranym oświetleniem. Uzupełnieniem tapety w sypialni będą na pewno ciekawie wykonane sufity podwieszane.

Decydując się na położenie tapety w naszym mieszkaniu warto pamiętać, że układanie tapet jest zadaniem wymagającym wiele precyzji dlatego należy je powierzyć tylko odpowiedzialnym fachowcom, którzy mają w tej dziedzinie doświadczenie. W przeciwnym razie możemy nie być zadowoleni z wykonanego remont mieszkania warszawa.

Dodaj komentarz