Dzieci

Wybór zabawki dla dziecka

sklep z tanimi zabawkami

Zakup zabawki dla dziecka nie powinien być przypadkowy. Wszak to właśnie zabawka w życiu dziecka odgrywa jedną z ważniejszych ról – uczy, rozwija i bawi. Mądrze dobrana, pozwoli wspomóc prawidłowy rozwój dziecka w sposób wieloaspektowy.

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że dzieci właśnie poprzez zabawę poznają otaczający je świat. Te niepozorne przedmioty mogą w znaczny sposób wspomóc rozwój emocjonalny i społeczny naszej pociechy a także pobudzić jej wyobraźnię, rozwinąć zainteresowania i dać możliwość zdobycia cennej wiedzy oraz doświadczenia. Szukając odpowiedniej zabawki powinniśmy więc mieć świadomość pewnych rzeczy, a wówczas dokonamy odpowiedniego wyboru.

Na rynku mamy bardzo duży wybór zabawek. Niestety, nie wszystkie są w pełni wartościowe dla naszych maluchów, a wręcz nie powinny być dopuszczone do sprzedaży. Chodź tu oczywiście o to, czy dany produkt ma na opakowaniu wymagane certyfikaty w zakresie bezpieczeństwa i jakości, co do których normy wytycza Unia Europejska. Jeśli na opanowaniu nie widnieje żadne z takich znaczków, jak CE, EN 71, Tüv, GS, FSC, Safe Toys, Spiel gut czy Öko-Tex Standard 100 to nawet nie bierzmy takiej zabawki do ręki, po jest to najprawdopodobniej produkt nie przetestowany przez niezależne laboratoria, a więc nie mamy pewności, co do jego bezpiecznego użytkowania przez nasze dziecko.

Starajmy się też kupować zabawki odpowiednie do danego przedziału wiekowego. Jeśli nasze dziecko ma trzy latka to kupowanie zabawki, na której producent pisze, że jest przeznaczona dla sześciolatka, nie będzie zbyt mądrym pomysłem. Źle dobrany poziom wcale nie nauczy na tę chwilę naszego potomka więcej, a wręcz może sprawić, że dziecko się zrazi do takiej zabawki. Ponadto, zabawki dla starszych dzieci zazwyczaj posiadają też więcej małych elementów, dlatego istnieje ryzyko, że małe dziecko będzie mogło je połknąć.

Nigdy przy zakupie zabawki dla dziecka nie kierujmy się też wyglądem czy ceną. Zwracajmy uwagę, czy dany produkt może przynieść naszemu dziecko jakieś profity, czyli po prostu przyczynić się do jego rozwoju intelektualnego. Kupujmy więc zabawki edukacyjne, zestawy kreatywne i plastyczne oraz gry uczące logicznego myślenia czy ćwiczące pamięć dziecka. Dobrym wyborem mogą też okazać się, tak popularne w ostatnich czasach, interaktywne maskotki oraz kultowe miśki, lalki czy autka. Te ostatnie z pewnością pobudzą dziecięcą wyobraźnię.

Jeśli chcemy kupić zabawki w dobrej cenie to warto znaleźć sklep z tanimi zabawkami pod warunkiem, że sprzedaje on wyłącznie certyfikowane zabawki. Zazwyczaj sklepu internetowe mają atrakcyjne ceny oraz promocje dla klientów.

Dodaj komentarz