Sport

Woblery – charakterystyka produktu

wobleryWoblery są popularnym artykułem dostępnym w sklepach wędkarskich imitującym naturalny pokarm ryb drapieżnych. Ta sztuczna przynęta wykonywana jest z twardych materiałów (zarówno naturalnych jak i sztucznych) takich jak drewno oraz plastik w celu zwiększenia efektywności połowu ryb metodą spinningową.

Woblery biorą swoją niecodzienną nazwę od angielskiego słowa – „to wobble”, czyli telepać/wić się. Sposób działania tej przynęty jest wyjątkowo charakterystyczny – woblery imitują ruch, przez co stają się atrakcyjnym celem dla polujących ryb. Woblery znajdujące się w ofertach licznych sklepów wędkarskich dzielą się na dwie oddzielne kategorie – w zależności od potrzeb oraz poziomu wprawy łowiącego; są to woblery tonące i pływające.

Każdy rodzaj charakteryzuje się innymi cechami, przez co wykorzystywane są one przy połowach określonych gatunków ryb. Większość modeli woblerów charakteryzuje się specjalnym wbudowanym w przedniej części sterem, dzięki któremu możliwym jest kontrolowanie głębokości, na jaką ma schodzić przynęta. Kąt nachylenia steru jest uzależniony od preferencji klientów oraz rodzaju łowionych ryb.

Ten rodzaj przynęty cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem ze strony milionowych rzesz klientów na całym świecie. Skutkiem wzrostu zapotrzebowania na coraz lepszy sprzęt oraz dodatkowe oprzyrządowanie wędkarskie firmy produkcyjne na całym świecie dokładają wszelkich starań celem zwiększenia efektywności tych oraz innych przynęt i artykułów.

Nowoczesne woblery przechodzą gruntowne testy oraz zawierają liczne certyfikaty jakościowe w pełni potwierdzające ich skuteczność w rękach umiejętnego wędkarza. Każdy pasjonat wędkarstwa praktykujący różne formy spinningów doskonale zdaje sobie sprawę, że posiadanie odpowiedniej jakości woblera (lub też całych specjalistycznych zestawów) stanowi podstawowy element przeważający szalę miedzy sukcesem, a porażką. Dlatego producenci prowadzą szeroko zakrojone badania terenowe oraz utrzymują ścisłe relacje z departamentami naukowi – informacje zebrane w ten sposób stanowią niezbędną podstawę dla wyrobu nowych modeli woblerów.

Dodaj komentarz