Ciekawostki

Witryny chłodnicze potrzebne?

W sklepach, niezależnie od ich wielkości, potrzebne są witryny chłodnicze. Potrzeba jest tutaj oczywiście dyskusyjna, bo gdyby się naprawdę mocno uprzeć, można by się obejść i bez nich. Mijałoby się to jednak bardzo mocno z celem, którym jest zaprezentowanie klientowi towaru i szybkie jego podanie. Jak nie trzeba na pewno tłumaczyć nikomu z szeroko rozumianej branży handlu detalicznego, a także nawet zwykłym osobom regularnie odwiedzającym sklepy, witryny chłodnicze niezbędne są wszędzie tam, gdzie sprzedawany towar musi być zimny, albo jego chłód jest pożądaną cechą dodatkową oferowanego towaru.

Witryny chłodnicze – prezentacja i użyteczność

Można tutaj wymieniać naprawdę całą masę przedmiotów, ale naszym towarem przewodnim niech będą ciasta produkowane bezpośrednio na miejscu i schładzane po to, by zawarte w nich składniki zachowały odpowiednia konsystencję. Piszemy, że ważne są dwa elementy: prezentacja i użyteczność, chociaż właściwie należałoby raczej stwierdzić, że chodzi o prezencję i ekonomiczność, ponieważ dobre witryny chłodnicze są urządzeniami, które w pierwszej kolejności zawsze służą po prostu do schładzania, ale ich pierwszy człon nazwy informuje nas o wcale nie mniej ważnej funkcji. Wbrew pozorom, zapewnienie właściwej prezencji oferowanym rzeczom, w tym wypadku naszym ciastom, wcale nie jest takie trudne. Same zwykle prezentują się odpowiednio dobrze i wystarczy tylko im w tym za bardzo nie przeszkadzać, co przy pomocy dużej ilości szkła nie jest żadnym kłopotem.

witryny chłodnicze

Ekonomiczność takiego rozwiązania to już niestety zupełnie inna kwestia. Chodzi tu przede wszystkim o to, że bardzo często pojawiają się konflikty interesu. Wystarczy tylko wskazać na fakt, że wspomniane przeszklenia wcale nie są idealną metodą na stworzenie izolacji termicznej. W naszych domach przecież lodówki nie są ze szkła. Podobne problemy powstają w chwili konieczności szybkiego schłodzenia dużej partii towaru, a klasycznym kłopotem jest głośność pracy. To wszystko przekłada się na konieczność zapłacenia większej sumy za urządzenie, by móc skorzystać z nowocześniejszych rozwiązań, ale często też trzeba iść na kompromisy w drugim kierunku i rezygnować z części reprezentacyjności. Nawet ruchome, obrotowe półki, w które wyposażone są liczne witryny chłodnicze, to dodatkowy pobór energii oraz generowanie hałasu, z czym należy sobie poradzić za pomocą większych nakładów finansowych.

Dodaj komentarz