Dzieci

Ubranka dziecięce na każdą okazję

Wszystkie dzieci rosną ubranka dziecięce– jedne wolniej, inne bardzo szybko. Najszybszy rozwój następuje w pierwszych sześciu miesiącach życia. Już nigdy później dziecko nie będzie rozwijać się tak gwałtownie. Dorośli kupują nowe ubrania z konieczności, lub dla własnej przyjemności, zaś dziecięca garderoba musi być wymieniana właśnie ze względu na zmiany rozmiarowe. Szczególnie uciążliwe jest to dla rodziców maluszków. Odzież, która była idealna jednego tygodnia, następnego jest już za mała.

Młodzi rodzice często mają problem z odpowiednim doborem ubrań jeszcze przed narodzinami maluszka. Po całym szaleństwie zakupowym okazuje się, że ubranka dziecięce nie mieszczą się w szafie, a połowa z nich nigdy nie zostaje użyta. Kompletując garderobę dla noworodka trzeba kierować się przede wszystkim rozsądkiem i rzeczywistymi potrzebami dziecka. Przecież ubranka kupujemy dla maluszka, a nie dla siebie. Najwygodniejsze dla dziecka są te ciuszki, które są ciut większe, niż wskazują na to centymetry. Maluch, który mierzy 56 centymetrów będzie czuł się swobodniej w nieco większym rozmiarze zwłaszcza, gdy doliczymy do jego masy pieluchę. Wygodniej zakładać body i pajace, które są rozpinane na całej długości . Ubranka dziecięce muszą być wykonane z bawełny, lub jej domieszek. Dzięki temu maluch nie będzie się przegrzewał, a odzież da się łatwo wyprać i wygotować w razie potrzeby. Letnie noworodki nie potrzebują ciepłych kombinezonów, jednak te urodzone jesienią i zimą będą zmuszone zakładać ciepłe pajace i kombinezony.

Dużym błędem popełnianym przez dorosłych jest kupowanie ubrań dziecięcych wyłącznie ze względu na wygląd. Jest to domeną tych, którzy sami nie mają dzieci, albo chcą koniecznie sprawić fantastyczny podarunek. Jednak im mniej, tym lepiej. O ile krzykliwe kolory mogą drażnić jedynie opiekunów malucha, tak nadmiar wszelkiego rodzaju kokardek, aplikacji, falbanek, koronek będzie dziecku przeszkadzał. Równie nieprzyjemne dla niemowlęcia są sztywne, szorstkie materiały, z których wykonana jest dana odzież. Nie kupujmy malcom kurteczek dżinsowych, sztruksowych spodni, czy twardych butów. To wszystko zabawnie wygląda na kilkumiesięcznym maluchu, jednak jest szalenie niewygodne i niezdrowe. Ubranka dziecięce, które krępują ruchy utrudniają malcowi prawidłowy rozwój motoryczny. Podobna zasada obowiązuje podczas kupowania odzieży do spania. Dziecko rośnie właśnie podczas snu, dlatego piżamki powinny być szczególnie delikatne, luźne i zapewniać maksimum komfortu. Muszą być wykonane z naturalnych materiałów, które nie nie odparzają, oddychają i nieelektryzują się.

Ubranka dziecięce na każdą okazję: http://www.bokado.pl/fashion

Dodaj komentarz