Firma

Czy ubezpieczenie zdrowotne to przymus?

Dbanie o ludzkie życie to podstawa. Według psychologów, człowiek bez poczucia bezpieczeństwa nie może poprawnie funkcjonować i cieszyć się życiem. Musimy mieć pewność, że w razie wypadków lub innych problemów – mamy kogoś, kto wspomoże nas duchowo. Jednak nie chodzi tylko o duchową pomoc. Zwykle w kryzysowych sytuacjach ludzkiego życia potrzebne są także pieniądze. Tym aspektem zajmuje się ubezpieczenie zdrowotne, które można wykupić u ubezpieczycieli oferujących świadczenia.

ubezpieczenie zdrowiaW tych samych filiach można wykupić dosłownie wszystkie rodzaje ubezpieczeń. Możemy zabezpieczyć auto, podróż za granicę, dom, nawet kredyt – agenci wiedzą, jak zarabiać na ludzkim poczuciu bezpieczeństwa. Gdy chodzi o finanse, nie powinniśmy zastanawiać się ani chwili dłużej. Zwłaszcza, gdy do tego dochodzi sprawa zdrowia – tym bardziej nie ma mowy o wahaniu się. W wielu przypadkach ubezpieczenie zdrowia jest przymusowe. Kiedy? Na przykład w pracy. Jeżeli pracownik wykonuje zawód legalnie – z jego pensji co miesiąc odciągana jest składka na ubezpieczenie. Zdarza się, że przy ekstremalnie zagrożonych zawodach (na przykład pilot lub pracownik elektrowni atomowej) ubezpieczenie zdrowotne obejmuje dodatkowe ryzyko i jest oczywiście droższe. Plusem jest fakt, że to pracodawca pokrywa część świadczenia.

Czy jednak Kowalski może samodzielnie kupić polisę ubezpieczenia zdrowotnego? Oczywiście, nie tylko dla siebie, ale dla całej rodziny. Agencji ubezpieczeniowi chętnie podejmą współpracę z osobami prywatnymi, które chcą czuć się bezpiecznie także poza pracą. Takie ubezpieczenie zdrowotne nie są przymusowe, ale jak wspomnieliśmy – gwarantują dodatkową pomoc w razie wypadku. A jak wiemy, wypadki i klęski zdrowotne lubią pojawiać się znienacka i atakować tak, aby NFZ nie poradził sobie z dofinansowaniem. Właśnie dlatego wszyscy, którzy boją się o swoje zdrowie i przyszłość powinni kupować ubezpieczenie zdrowotne. Składki nie są wysokie, a samo ubezpieczenie obejmuje najważniejsze i najczęściej pojawiające się przypadłości, kończąc na śmierci i wypłacie rekompensaty dla bliskich.

Dodaj komentarz