Internet

Twórca treści www budzi zaufanie generując sprzedaż

Synonim internetu i stron www? Narzędzie pozyskiwania wiedzy w formie multimedialnej, w której główną rolę odgrywa treść pisana. Artykuły tematyczne stanowią wirtualny kapitał, praktycznie ponadczasowy. Do jego utrzymania wystarczy opłacanie domeny i hostingu.

Wyspecjalizowany marketing www

Reklama www

Po powstaniu sieci wyspecjalizowały się w niej zawody powiązane z dziennikarstwem obywatelskim, redakcją online, seo copywritingiem. Twórca treści na zlecenie jest kimś pożądanym, ponieważ rywalizacja stron internetowych sprowadza się do ciągłego napływu nowych wpisów, przedstawiania różnych punktów widzenia. Poza tym na podstawie słów internauci wyszukują produkty, usługi, przedsiębiorstwa, informacje. Aspekt czytelniczy i kwestię seo należy ze sobą połączyć. Tylko w ten sposób reklama w internecie może być skuteczna. Do czego jednak marketing ma prowadzić? Oczywiście do sprzedaży, zdobycia popularności, zarobku.

Co musi wiedzieć seo copywriter, aby zwiększyć konwersję?

Po pierwsze zaufanie. Po drugie sprzedaż.

Artykuł ma na początku pełnić funkcję informacyjną, ściągać ruch z wyszukiwarki, ostatecznie wzbudzić zaufanie i dopiero sprzedać. Najlepiej tworzyć na bazie kontekstu. Klient szuka informacji o tym w jaki sposób coś naprawić. Dostarcz mu rozwiązanie przy okazji wplatając w nie produkt lub usługę komplementarną.

Zamiast robić to co wszyscy przemawiaj językiem korzyści

Zamiast pisać o cechach technicznych produktu należy zaznaczyć możliwość spełnienia podstawowych potrzeb klienta. Nowoczesne podejście do marketingu treści wskazuje, żeby odchodzić od stylu poradnikowego na rzecz wpływania emocjonalnego. Przydadzą się umiejętności delikatnej manipulacji, kreowanie obrazów zgodnych z submodalnościami tzn. odbiór treści za pomocą zmysłów. Synestezja w języku korzyści to klucz sprzedażowy. Przeplatanie emocji, obrazów, pozytywnych wrażeń prowadzi do wzbudzenia pożądania warunkującego zakupy.

Uznaj kolory za swoich sprzymierzeńców marketingowych

Dochodzimy też do punktu stosowania kolorystyki w artykułach. Słowa czerwone pobudzają, niebieskie uspokajają, fioletowe kojarzą się z bogactwem. Wystarczy zwrócić w tym momencie uwagę na książki Roberta Kiyosakiego. Ich okładki praktycznie w stu procentach są tworzone na bazie fioletu. W ten sposób zwiększa się autorytet autora. Przeanalizuj pod tym kątem stronę firmową. Identyfikacja wizualna ma wielkie znaczenie w zakresie budowania przewagi marketingowej.

Buduj pożądanie i wzbudzaj zainteresowanie. Zastosowanie AIDA-S.

Najlepszym schematem pisania artykułów na profesjonalny serwis jest AIDA (attention, interest, desire, action). W kilku słowach treść seo ma pobudzić uwagę, zainteresować czytelnika do dalszej lektury, wytworzyć emocjonalne pożądanie i spowodować podjęcie najlepszej według sprzedawcy akcji. Pozytywne wyniki osiąga się przez dokładną znajomość produktu, zrozumienia jego specyficznych właściwości. Do AIDA dodaje się coraz częściej literę S tzn. satysfakcję z pozyskanych wiadomości, produktu. Klient zadowolony poleca usługę, firmę. Widać tu wyraźnie zdolność generowania automatycznej reklamy.

O czym warto pamiętać?

Zaufanie do treści poradnikowej na stronie firmowej generuje zwiększoną sprzedaż. Nowoczesny biznes wirtualny nie jest tylko jednostką komercyjną. To wzór specjalisty dzielącego się swoją wiedzą z odbiorcami. Przedsiębiorstwa stawiające na wynajmowanych autorów-profesjonalistów z wąskiej dziedziny tworzą spójną wizję rozwoju, zyskują nową jakość w środowisku www ściągając z niego precyzyjny ruch.

Na zakończenie

Spełnienie warunków sukcesu opisanych w artykule wymaga zaangażowania. Chociaż mówi się w branży seo o tym, że copywriter to zawód ze zdewaluowaną wartością należy zaznaczyć, że redaktorzy z górnej półki nie narzekają na brak zatrudnienia. Potrzeby kreowania treści przemawiającej językiem korzyści są przeogromne. Teraz przynajmniej wiesz jak ją samodzielnie konstruować. Marketing to ewolucja. Jedno jest pewne. Unikalny artykuł celujący w gusta odbiorcy to wielka szansa na sprzedaż.

Dodaj komentarz