Latest NewsTurystyka

Tarnów – co można tu zwiedzić?

Tarnów to polski biegun ciepła. Miasto znane jest ze swojej pięknej starówki, a także z doskonałej bazy noclegowo – konferencyjnej.

Tarnów jest wiec doskonałym miastem do urządzania w nim konferencji biznesowych oraz szkoleń. Ponadto wszystko jest to miasto tanie – opłaca się dokonywać tam rezerwacji w  hotelach dla większych grup szkoleniowych, dlatego że nie przepłacimy tak drakońsko jak na przykład w Warszawie lub w Krakowie albo Wrocławiu. Tarnów jest tez pełen ciekawostek przyrodniczych  i turystycznych. Jedna z nich jest fakt, że jest to miasto, w którym możną liczyć zawsze na dobrą pogodę. Niestety brak jest w tym mieście większych akwenów wodnych, dzięki którym pobyt w okolicach Tarnowa pozwoliłby istnieć tak wysokie temperatury, jakie zawsze panują w tym miasteczku. O tym, że Tarnów to najcieplejsze miasto w Polsce dowiedziano się mniej więcej dekadę temu, a do tego wniosku doprowadziły liczne obserwacje i badania meteorologiczne, które były przeprowadzane przez specjalistów.

Tarnów bezapelacyjnie i bezsprzecznie wygrywa na tle każdego rodzaju innych polskich miast. Tarnów to polska stolica lata jeśli chodzi o wysokość temperatur. Tarnów ma piękną starówkę, a także wspaniały rynek, który przylega do Starego Miasta. Starówka tarnowska to prawdziwa kolebka renesansu polskiego. Dlatego na trasie naszych wakacyjnych wojaży Tarnów powinien obowiązkowo znaleźć się na jednym z pierwszych miejsc.  Na środku pięknej tarnowskiej starówki znajduje się Ratusz, który jest perełką architektoniczną samą w sobie. Zbudowano go w czternastym wieku, do dziś studenci historii sztuki zwiedzają go  jako jeden z obowiązkowych punktów na turystycznej mapie Polski. Ciekawa w Tarnowie jest także Bazylika Katedralna, która swego czasu została okrzyknięta matką tarnowskich kościołów. To właśnie tutaj znajduje się punkt kulminacyjny każdej wycieczki w Tarnowskie Góry.

Jeśli wybierasz się razem ze swoimi podopiecznymi na wycieczkę po Tarnowskich Górach, możesz spodziewać się, ze wynajęcie noclegów właśnie w tym mieście będzie dobrym pomysłem na przystanek.

Dodaj komentarz