Internet

Tanie strony internetowe

Strony internetowe PłockWiele osób twierdzi że nie da się wykonać dobrej i taniej strony internetowej. Według nich strona www powinna kosztować co najmniej kilka tysięcy złotych i być bardzo drogim pisanym od podstaw oprogramowaniem.

Nic bardziej mylnego!

Strona www dla firmy nie musi być skomplikowana w budowie i obsłudze, a można ją wykonać za kilka set złotych. Koszta stworzenia takiej witryny to głównie opłata roczna za dobry hosting oraz domenę www, która będzie jednoznacznie kojarzona z profilem działalności lub nazwą firmy.

Sam mechanizm strony internetowej oraz jej szatę graficzną możemy wykonać na własną rękę przy użyciu dostępnych w Internecie rozwiązań. Niewątpliwe bardzo ciekawą aplikacją jaką możemy wykorzystać do stworzenia strony www jest CMS Joomla. Ten system zarządzania treścią jest prosty w obsłudze i instalacji, w 100% bezpłatny, a do poprawnego działania wymaga zaledwie serwera ftp o wersji php 5.2 lub wyższej oraz bazy danych MySQL. Instalacja tego systemu przebiega w kilku krokach, podczas których sprawdzane są ustawienia serwera, podawane dane dostępowe do bazy danych oraz dane dostępowe do panelu administracyjnego. Końcowym etapem instalacji jest usunięcie plików instalacyjnych z serwera.

Po instalacji Joomli musimy skonfigurować kategorie, pozycje menu oraz dodatki, które chcemy użyć na stronie. Jeśli chcemy stworzyć bardziej rozbudowane strony internetowe możemy je pobrać z licznych stron zajmujących się tematyką tego CMS-a i przy pomocy jednego kliknięcia doinstalować do Joomli.

Po konfiguracji systemu możemy dodatkowo wgrać także nową szatę graficzną strony, którą podobnie jak dodatki możemy pobrać z Internetu. Tak stworzona firmowa strona internetowa nie będzie nas kosztować ani jednej złotówki, a dzięki licznym darmowym dodatkom nie będzie ona ustępować drogim, komercyjnym rozwiązaniom. Jeśli chcemy mieć unikalną szatę graficzną jej stworzenie możemy powierzyć specjalistom z branży IT, którzy za kilkaset złotych stworzą pakiet instalacyjny nowego szablony strony www. W tym przypadku także zaoszczędzimy kilka tysięcy złotych, które byśmy byli zmuszeni wydać na napisanie od podstaw dedykowanej aplikacji internetowej.

Jak widać tanie strony internetowe są możliwe do stworzenia, a wszystko zależne jest od naszego zaangażowania w proces tworzenia witryny oraz naszej znajomości zagadnień związanych z Internetem.

Dodaj komentarz