Biznes

Tanie biuro – czy to możliwe?

W dzisiejszych czasach powierzchnia biurowa jest bardzo droga. Konieczność płacenia czynszu za lokal, w którym znajduje się biuro to już spory wydatek, a przecież trzeba je jeszcze jakoś urządzić. Dlatego dla firm dopiero rozpoczynających swoją działalność stworzono kilka możliwości zmniejszających koszty związane z utrzymaniem biura.

dlonie

Biuro w domu

To na początek najlepsze rozwiązanie. Czynsz włączony jest do stałych opłat za mieszkanie, dzięki czemu nie jest odczuwalny. Umeblowanie i sprzęt biurowy w dużym stopniu są dokładnie tymi samymi, które na co dzień wykorzystywane są przez domowników. Biurko, komputer czy drukarka spełniają zarówno funkcję sprzętu firmowego jak również domowego. Podobnie sprawa wygląda z opłatami, które tradycyjnie łączą się z prowadzeniem biura takimi jak opłata za elektryczność, wodę czy internet. Prowadząc biuro w mieszkaniu opłaty te rozmywają się, gdyż połączone są z rachunkami domowymi.

Biura na godziny

To kolejna propozycja dla młodych przedsiębiorców. Biuro prowadzone w mieszkaniu doskonale spełnia swoją funkcję jeśli nie musi być miejscem spotkań z klientem. Kiedy pojawia się taka konieczność zazwyczaj potrzebne jest również biuro z prawdziwego zdarzenia. Biura do wynajęcia na godziny są doskonałym sposobem na posiadanie miejsca do spotkań z klientami, przy niewielkich kosztach. Tego rodzaju pomieszczenia można znaleźć przede wszystkim w dużych miastach. Firmy wynajmujące biura gwarantują podstawowe umeblowanie i wyposażenie pomieszczenia w to, co niezbędne. Najczęściej w skład biura wchodzi biurko, krzesła, miejsce na dokumenty, skromne zaplecze kuchenne. Pomieszczenie takie posiada także dostęp do internetu a niekiedy również komputer. Jest to idealne miejsce na biznesowe spotkanie, albo na pracę wtedy, gdy wyraźnie ma się dość własnego mieszkania. Należy także wspomnieć, że takie rozwiązanie jest wyraźnie zdrowsze dla naszego zdrowia psychicznego. Siedzenie w domu zwyczajnie po jakimś czasie staje się nudne.

Dodaj komentarz