Zdrowie

Szczoteczki elektryczne, czy…?

Każdy z nas posiada indywidualną technikę szczotkowania, częstotliwość mycia zębów i czas poświęcony na szczotkowanie. Aby wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj szczoteczki, najpierw warto poznać różnice, jakie pomiędzy nimi występują.

Szczoteczki elektryczne czy manualne

Na półkach sklepowych znajdziemy trzy rodzaje szczoteczek do mycia zębów:

a)      szczoteczkę manualną, która jest najbardziej popularna w naszych domach; ma plastikową rączkę i główkę z włókien nylonowych, które są różnie rozmieszczone; nie posiada żadnego źródła zasilania.

b)      Szczoteczka zasilana bateriami jest dla tych, którzy nie za bardzo są przekonani do szczoteczek zasilanych elektrycznie; podobne są do szczoteczek manualnych, jednak ich działanie jest bardziej złożone; są wyposażone w wibracje, które zwiększają efekt czyszczenia

c)      Szczoteczka elektryczna jest zasilana elektrycznie, rączkę ma niewymienną, natomiast główka jest wymienna i robi się to co trzy miesiące; szczoteczki elektryczne można podzielić ze względu na sposoby czyszczenia; występuje szczoteczka oscylacyjno-rotacyjna lub soniczna.

szczoteczki elektryczne

Szczoteczki elektryczne mogą pochwalić się zaawansowaną technologią, na przykład:

a)      różne tryby szczotkowania dostosowane do zębów wrażliwych czy służące do masowania dziąseł

b)      czujnik nacisku szczoteczek elketrycznych, pozwalają zasygnalizować, że nacisk jest zbyt mocny

c)      informowanie o konieczności wymiany główki,

d)     możliwość rejestrowania długości mycia poszczególnych części jamy ustnej

Kupując szczoteczki elektryczne, można także wyposażyć się w dodatkowe akcesoria, które ułatwiają korzystanie z tego typu urządzenia. Na przykład są dostępne specjalne pojemniki na ładowarki czy uchwyty na główki szczoteczki. Mogłoby się wydawać, że szczoteczka manualna przegrywa ze szczoteczkami elektrycznymi, jednak nie jest tak do końca. W produkcji tychże szczoteczek też są wykorzystywane różne materiały, konstrukcje, główki, by czyszczenie zębów tez przynosiło jak najlepsze efekty. Nie można zapominać, że ten rodzaj szczoteczek cieszy się dużą popularnością, więc i producenci muszą dbać o ten produkt i stosować najnowsze technologie.

 

Dodaj komentarz