Bez kategorii

Styl pensjonarki – moda

Czy zastanawialiście się kiedyś co to znaczy, że ktoś ubiera się w stylu pensjonarki? Ten styl stał się baaardzo modny ostatnimi czasy. W tym artykule wytłumaczę na czym on polega.

Tradycyjnie, przy omawianiu jakiegoś pojęcia trzeba je scharakteryzować. A więc mówiąc o stylu pensjonarki ma się na myśli strój z elementem kołnierzyka. Idealny do tego stylu jest biały kołnierzyk. Co jeszcze? rzeczy nie za krótkie, czyli np. spódnice czy sukienki o długości midi; to także rzeczy w stonowanych kolorach. Całościowo chodzi o to, aby stworzyć wrażenie grzecznego stroju.

Tyle teorii, teraz trochę praktyki – a więc co zakładać, jak nosić? Najprościej sięgnąć po rzeczy już gotowe, czyli tak modne ostatnimi czasy dopasowane sukienki, które wykończone są kołnierzykiem. Można również skorzystać z tego co ma się w szafie – czyli pod sukienkę po prostu założyć biała koszulę.  Lecz co jest niezwykle istotne – musisz zapiąć koszulę na wszystkie guziki, czyli nie robić dekoltu. Koszula może być z kołnierzykiem zakończonym w rogi lub też z zaokrąglonymi końcami – te drugie lepiej pasują do omawianego stylu. Podobnie – możesz też zestawić spódnicę (może być dopasowana lub rozszerzana – ważne, żeby była do kolan), na górę założyć cienki sweterek lub bluzkę, no i oczywiście białą koszulę. Tylko pamiętaj, żeby ubrania nie były nazbyt wyraziste, bo to kołnierzyk ma przyciągać wzrok!

Być może po przeczytaniu powyższego tekstu stwierdzasz, że to nie dla Ciebie, że to za nudne i zbyt szablonowe. Jeśli tak, to przeczytaj koniecznie ten akapit. Wyżej omówiliśmy styl pensjonarki klasycznej (jeśli można to tak ująć 😉 ). Ty możesz być nowoczesną pensjonarką. I tak zakładasz rzeczy krótsze, czyli nie midi, lecz mini – np. minisukienkę z białym kołnierzykiem; te uzupełnią się idealnie i będą wyglądać nieco kontrastowo. Dalej – możesz założyć wyrazisty, a nie pastelowy kolor. Możesz nawet sięgnąć po nietypowy materiał, np. skórę. No i przede wszystkim – skorzystaj z tego, co oferuje Ci aktualna moda, czyli metalowe, haftowane czy pokryte koralikami kołnierzyki. Możesz kupić taki kołnierzyk i zawiązać do do sweterka czy sukienki, bez zakładania białej koszuli. To unowocześni Twój strój i doda mu indywidualizmu.

Osobiście uważam, że styl pensjonarki jest jednym z praktyczniejszych trendów. To dlatego, że możesz go stworzyć z rzeczy, które już masz w szafie. Także dlatego, że jest to rodzaj klasyki, więc nie musisz się obawiać, że za rok czy dwa będziesz wyglądać niemodnie. Spójrz na odzież retro – dużo tam takich ubrań. Jeśli jednak chcesz sobie coś dokupić, to proponuję odwiedzić vintage sklep. W takich miejscach jest dużo ponadczasowych rzeczy.

Tak wiec zachęcam Cię do eksperymentowania, przymierzania i próbowania. Po prostu baw się modą i wyraź siebie swoim stylem!

 

Dodaj komentarz