Firma

S jak sposób na porządek (segregatory)

Niektórym ludziom dbanie o porządek i ład przychodzi nad wyraz łatwo – wszystko ma swoje miejsce, prawidłowo opisane i skatalogowane dokumenty trafiają na odpowiednią półkę, nowe buty znajdują miejsce w szafie, a makulatura ląduje w odpowiednim pojemniku. Niestety nie wszyscy są tak dobrze zorganizowani i dbałość o porządek przychodzi czasem z większym trudem.

S jak sposób na segregatory

O ile nad zasadami recyklingu da się zapanować, ład w szafie z butami jest pojęciem względnym, o tyle w dokumentach warto postarać się o porządek. Do realizacji tego celu przydać się mogą segregatory. Dzięki nim można szybko i łatwo stworzyć przejrzysty system przechowywania dokumentów od tych najważniejszych, po te mniej istotne jednak nadal niezbędne. Od umów kredytowych, przez dokumenty związane z pracą zawodową po pierwsze rysunki dzieci.

Co ważne dają one też możliwość zachowania przejrzystości, dzięki czemu możemy szybko odnaleźć poszukiwane dokumenty. To nie karton, w którym wszystko jest przechowywane razem, a żeby dostać się do najstarszych papierów, trzeba najczęściej opróżnić zawartość. To nie jest też miękki skoroszyt, w którym możemy co prawda uporządkować akta, ale trzeba dla niego znaleźć dobre miejsce na półce – albo takie w którym będziemy mogli go położyć, albo schowamy je pomiędzy inne dokumenty narażając się tym samym, że zniknie z naszego pola widzenia i trudno go będzie znaleźć. Z segregatorami jest łatwiej – stoją samodzielnie, można opisać zawartość i umieścić etykietkę na szerokim grzbiecie i co ważne – stosunkowo trudno je zgubić. Dodatkowo, chcąc usprawnić wyszukiwanie dokumentów, można umieścić w nich strony działowe, które pomogą w przeszukiwaniu zawartości.

segregatory

Stworzenie własnego systemu przechowywania dokumentów to podstawa sprawnej organizacji pracy. Dzięki temu zaoszczędzimy czas – szybko dotrzemy do tego czego szukamy, energię i nie będziemy musieli się denerwować, że nie możemy nic znaleźć. Czasem nie są nam potrzebne skomplikowane rozwiązania, proste i sprawdzone metody segregacji dokumentów mogą się okazać najlepszym sposobem na utrzymanie porządku. Bogactwo kolorów i materiałów, z których są wykonane sprawiają, że możemy zadbać o profesjonalny wizerunek biura zachowując jednolity wygląd półek, lub uciec się do kodu  własnego kolorystycznego, który pozwoli nam odróżnić segregatory z dokumentami zawodowymi od tych prywatnych. Bez względu na zastosowanie niewątpliwie w każdym biurze lub w domu segregatory znajdą zastosowanie i okażą się nieodzownym elementem przestrzeni.

Dodaj komentarz