Ciekawostki

Regały w domu i pracy

Wyposażenie, czy to mieszkania, czy to biura, czy magazynu, wymaga przemyślanych działań i dobrania odpowiednich materiałów. Oczywiście, tym materiałem są meble, które mają służyć nam do odpowiednich celów. Wszystko zależy od tego, jakie pomieszczenie zamierzamy wyposażyć i jak ma nam ono służyć. Jednakże, większość z tych wymienionych wyżej pomieszczeń ma jedną cechę wspólną, łączącą je. Otóż, w każdym z tych pomieszczeń doskonale sprawdzą się regały.

Regały, regał, regalik

Nie wszędzie będą to takie same regały, ponieważ nie wszędzie są one potrzebne, nie wszędzie by pasowały, czy wreszcie, nie wszędzie byłyby one zwyczajnie funkcjonalne. Inny bowiem regał będzie odpowiedni do mieszkania, gdzie musimy pomieścić kilka książek i parę bibelotów, inny powinien znaleźć się w biurze, gdzie ulokować trzeba wiele ciężkich segregatorów i teczek z dokumentami, jeszcze inny znajdzie swoje zastosowanie w magazynie, gdzie trzeba pomieścić duże ilości różnorodnych produktów, często niezwykle ciężkich. Oprócz tego, że wspomniane regały różnią się od siebie przede wszystkim zastosowaniem, to również różnią się wyglądem i wykonaniem, a co za tym idzie, również wytrzymałością. Regał biurowy i wstawiany do mieszkania, powinien łączyć w sobie wygląd i funkcjonalność. Regał magazynowy, nie musi być szczególnie piękny, ważne jednak, żeby był solidny i trwały. Jednakże, regał biurowy powinien być też wytrzymały ze względu na obciążenie, jakie będzie na nim spoczywało. Liczne tomy dokumentów nie są zbyt lekkie i delikatne, a tym samym wymagają solidnego zabezpieczenia.

regały

 

Podsumowując krótko, regał, który wstawimy sobie do domu, musi być przede wszystkim estetyczny, nie będzie dźwigał wielkich ciężarów, może więc być delikatniejszy i łagodniejszy. Regał biurowy, będzie obciążony, a zatem powinien być solidny. Pełni jednakże również funkcję reprezentacyjną, estetyczną, powinien być więc też ładny, miły dla oka. Regał magazynowy to tylko użytkowy mebel, jego jedyną funkcją jest utrzymanie towarów, nie musi ładnie wyglądać, ale musi stabilnie stać i wytrwać pod dużym obciążeniem przez wiele lat.

Dodaj komentarz