Zdrowie

Przewody pomagają odetchnąć

przewodyBywają dni, kiedy mamy nieco gorsze samopoczucie. Zamiast wlewać w siebie kolejne litry kawy popijając następną tabletkę, lepiej wyjdźmy na spacer i odetchnijmy. Nawet dziesięciominutowy marsz pozwoli dotlenić komórki w naszym ciele, doda energii, usunie uporczywy ból głowy, poprawi krążenie. Spacer zatłoczonymi ulicami pełnymi spalin tylko pogorszy nasz stan, zatem postarajmy się dotrzeć do najbliższego parku miejskiego. W prawdzie miejsce to nie ma nic wspólnego z lasem, ale jest dobrym rozwiązaniem, gdy brakuje czasu na dalsze wędrówki. Jeżeli mamy szczęście mieszkać na obrzeżach miasta, lub na wsi grzechem jest niekorzystanie z uzdrawiającej siły świeżego powietrza.

Przynajmniej raz w tygodniu powinniśmy wyjechać za miasto na minimum dwie godziny. To wspaniale oczyści nasze płuca, a dodatkowo będziemy mogli podziwiać piękne widoki. Zostawmy na chwilę wszystkie nasze sprzęty elektroniczne w domu, zapomnijmy na chwilę o ich istnieniu i wyciszmy myśli. Aby odprężyć wzrok wystarczy wykonać jedno, bardzo proste ćwiczenie. Poza miastami, na otwartych przestrzeniach stoją słupy sieci wysokiego napięcia. Pomiędzy nimi rozciągnięte przewody układają się przeważnie w delikatną falę. Ćwiczenie polega na śledzeniu przewodów tak, aby nasze oczy wędrowały z lewej do prawej, a potem z prawej do lewej wzdłuż tej linii. Jeżeli naszego krajobrazu akurat nie psują żadne słupy energetyczne, wybierzmy inny kształt – możemy np.: obrysować korony drzew, śledzić wzrokiem ścieżki itd. Nasze oczy będą nam bardzo wdzięczne za tę chwilę odpoczynku.

Na ten krótki wypad najlepiej wybrać się rowerem (pod warunkiem, że pogoda dopisuje). Przejażdżka dodatkowo wzmocni nasz organizm, a płuca będą w stanie pobierać więcej tlenu. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie swoim i innych na drogach. Zaopatrzmy się w kask, ochraniacze i pamiętajmy o dobrym oznakowanie pojazdu. Zamontujmy na rowerze mrugające światła ledowe i boczne odblaski, dzięki którym będziemy widoczni już z daleka. Takie podstawowe wyposażenie znajdziemy w większości sklepów ze sprzętem elektronicznym.

Dodaj komentarz