Sport

Przerzutki w sklepie rowerowym dla każdego fana dwóch kółek

O tym, że sport to zdrowie, wie zapewne każdy. I w zasadzie nie ważne jest, jaką dyscyplinę sportową zaczniemy uprawiać, a jedynie fakt, aby w ogóle podjąć się tego wyzwania. Oglądając rozgrywki sportowe na ekranie telewizora, z pilotem w ręku niestety nie schudniemy, dlatego pora wziąć się do pracy. Na początek dobrym wyborem może okazać się rower. Aby korzystanie z niego było łatwiejsze i przyjemniejsze, mają nam to zapewnić przerzutki. W sklepie rowerowym znajdziemy ich całą rzeszę, ponieważ trzeba pamiętać, że rower górski wymaga innego wyposażenia niż jest to w przypadku kolarzówek. Dlatego warto przybliżyć sobie ten temat, gdyż wiedza zdobyta na ich temat może okazać się bardzo pomocna podczas rowerowych szaleństw.

pol_il_Shimano-Przerzutka-XT-FD-M771-3344Pierwszy model stanowią przerzutki przednie, które ani swoją budową ani wykorzystaniem nie są w niczym skomplikowane. Ich zadanie ogranicza się do przerzucania łańcucha między trzema wieńcami przekładni. Te przerzutki w sklepie rowerowym znajdziemy głównie w rowerach górskich. Wyposażone w długi wodzik, który perfekcyjnie radzi sobie ze zmianą położenia łańcucha na trzech zębatkach i zazwyczaj sterowana jest manetkami na kierownicy.

Nieco inne są przerzutki w sklepie rowerowym dostępne przy rowerach szosowych. W ich przypadku możemy mówić jedynie o obsłudze dwóch wieńców przekładni, co skutkuje tym, że wodzik jest znacznie krótszy niż miało to miejsce w przypadku rowerów górskich. W większości przypadków jest sterowana dźwignią STI.

To tyle, jeśli chodzi o przerzutki przednie. Znacznie większy wybór mamy w przypadku modeli przeznaczonych na tył roweru, które mogą występować jako zewnętrzny lub wewnętrzny element. Rowery górskie oraz szosowe wyposażone są w pierwszy model przerzutek. W sklepach rowerowych przygotowano ogromny ich wybór, które dedykowane są wszystkim miłośnikom tych dwóch kółek. Charakteryzują się dłuższym napinaczem, a ich sterowanie odbywa się przy użyciu specjalnej przekładni położonej na kierownicy lub za sprawą manetki położonej na dolnej rurze ramy.

Jednak każdy zapalony miłośnik rowerowego szaleństwa, który chciałby wyposażyć swoje ukochane dwa kółka w dodatkowe akcesoria, powinien poszukać szczegółowych informacji na ten temat u specjalistów. Przerzutek w sklepach rowerowych jest całe mnóstwo, a do tego odpowiednio wykwalifikowana kadra pomoże w dokonaniu właściwego wyboru. W końcu jest to taki element roweru, który w istotnym zakresie decyduje o komforcie jazdy, zwłaszcza w trudnych warunkach, dlatego warto aby był idealnie dobrany do naszych preferencji.

Dodaj komentarz