Dzieci

Prezent urodzinowy dla dzieci

1395293_wrapped_giftJeśli sami jeszcze nie mamy pociech –  nie zawsze wiemy, na jaki prezent zdecydować się, kiedy dostajemy zaproszenie na urodziny do maluch. Oto kilka przykładów, które bez wątpienia pomogą dokonać wyboru.

Zabawki na prezent

Większość osób decyduje się na zakup zabawek dla dziecka. Pamiętajmy jednak, że zabawka zabawce nie jest równa. Zawsze sprawdzajmy, dla jakich dzieci jest przeznaczona zabawka (wiek dziecka). Nigdy nie wychodźmy z założenia, że mamy do czynienia z bystrym brzdącem, więc możemy mu kupić zabawkę przeznaczoną dla starszych dzieci. To może być dla malca po prostu niebezpieczne.

Dobrze będzie, jeśli zabawka nie będzie tylko bawić, ale będzie także rozwijać. Rozwój może być dwojaki: wspierać rozwój motoryczny (a więc i fizyczny dziecka), albo też rozwijać zdolności poznawcze. Dobrze, jeśli zabawka pobudza kreatywność i rozwija wiedzę dziecka o otaczającym je świecie.

A może ubranka dla dzieci?

Wiele osób idących na urodziny do brzdąca – pamięta także o rodzicach malucha. Zabawki oczywiście są wspaniałym prezentem, jednak czasami maluchowi potrzebne są bardziej przyziemne rzeczy. Takie prezenty mogą odciążyć budżet finansowy rodziców. Może to być fotelik do karmienia, czy też ubranka dla dzieci. W pierwszym przypadku – upewnijmy się, że jest to faktycznie potrzebne i rodzice jeszcze nie zdążyli kupić fotelika dziecku, albo myślą o jego wymianie.

Ubranka dla dzieci wydają się przyziemne, jednak dla dziecka są one zawsze potrzebne. Przecież dzieci rosną tak szybko! Czasem zdarza się, że wyrastają z ubranek nawet w dwa – trzy miesiące. Właśnie dlatego każda kolejna para spodenek, czy tez bluza – będzie mile widziana.

Najlepiej jest zdecydować się na ubranka o jeden lub dwa rozmiary większe. Zdecydowanie lepiej jest kupić za duże ubranko, do którego dziecko dorośnie, niż ubranko za małe, którego na pewno nie założy.

Prezent dla dziecka i rodzica

Oczywiście – taki prezent ucieszy tylko i wyłącznie rodziców. Jeśli zatem decydujemy się na zakup ubranek dla dzieci, dobrze będzie jednak kupić także jakąś niewielką zabawkę dla dziecka. Dzięki temu sprawimy, że zarówno dziecko, jak i jego rodzice są zadowoleni z prezentów, jakie przynieśliśmy.

Dodaj komentarz