Dzieci

Pomysł na ciekawą szkolną wycieczkę

wycieczka szkolnaWycieczki szkolne praktykowane są od bardzo wielu lat i większość uczniów wspomina je bardzo pozytywnie. Dzielą się one na krótkie wycieczki jednodniowe oraz na dłuższe wyprawy, które trwają kilka dni. Takie wycieczki wiążą się z reguły z wyjazdem poza miejsce zamieszkania dzieci.

Cele wycieczki mogą być bardzo różne, zwykle jednak wiążą się ze zwiedzaniem różnego typu zabytków. Dzieci i młodzież wyjeżdżają na przykład do miejsc urodzenia znanych pisarzy i poetów. Bardzo popularne jest także zwiedzanie starych zamków i pałaców. Celem wycieczki może być także odwiedzenie rezerwatu przyrody. W szkołach, szczególnie tych położonych na wsiach i w małych miasteczkach często organizuje się wycieczki do większych miast, po to aby dzieci mogły pójść na spektakl do teatru.

W programie prawie każdej wycieczki znajduje się odwiedzenie przynajmniej jednego muzeum. Może to być muzeum kamieni szlachetnych, lotnictwa, archeologii czy pożarnictwa. W ostatnim czasie ważnym celem wycieczek szkolnych jest warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Jest to duży i nowoczesny obiekt, w którym można obejrzeć wiele ciekawych eksponatów. Można tam zobaczyć wystawę strefa światła, teatr robotyczny, korzenie cywilizacji i park odkrywców.

Ciekawie prezentują się także duże zegary ścienne. Warto obejrzeć zegary elektroniczne, zegary kwarcowe i niespotykane zegary nowoczesne. Dla uczniów nowoczesne zegary mogą być widokiem niecodziennym, jednak z pewnością wartym uwagi. Można też obejrzeć ciekawe barometry czy też oryginalne stacje pogodowe. Wychodząc z takiego centrum można zabrać ze sobą foldery, na których będą różne eksponaty godne zapamiętania.

Plan szkolnych wycieczek często bywa bardzo napięty, jednak uczniowie zwykle mimo zmęczenia wracają zadowoleni z takich wypraw. Z pewnością warto organizować tego typu wyjazdy, bo jest to bardzo atrakcyjna forma przekazywania wiedzy dzieciom i młodzieży. Pobudza ich ciekawość i uczy poznawania otaczającego świata. Jest to interesująca alternatywa dla zwykłych lekcji w klasie.

Dodaj komentarz