Zdrowie

Pomoc w rzucaniu palenia

Współczesna medycyna oferuje wiele rozwiązań dla osób chcących rzucić palenie. Większość z nich jest dostępna bez recepty w praktycznie każdej aptece. Odpowiednio dobrane środki mogą znacząco pomóc złagodzić dolegliwości związane z odstawieniem nikotyny. To doskonale rozwiązanie dla osób podejmujących kolejną nieudaną próbę pokonania nałogu.

Najpopularniejsze sposoby

12Rynek środków pomagających w walce z nałogiem stale się powiększa. Można wybierać spośród bogatej oferty różnych producentów w wielu przedziałach cenowych. Rzucanie palenia ułatwiają min. gumy, plastry, papierosy elektroniczne oraz różnego rodzaju terapie. Wszystkie mają za zadanie pomagać w początkowym okresie odstawienia papierosów. Za ich pomocą można dostarczać do organizmu niewielkie dawki nikotyny tak, by stopniowo go od niej odzwyczajać. Pozwala to uniknąć nieprzyjemności pod postacią rozdrażnienia, depresji, braku koncentracji oraz obniżonego nastroju. Rzucanie palenia np. z e-papierosem, pozwala dodatkowo zaspokoić nawyki związane z paleniem tradycyjnych papierosów.

Wybór idealnego środka

Niestety dla wielu osób największym problemem jest wybór idealnej metody.  Większość nie wie, jak rzucić palenie wykorzystując środki wspomagające. Odpowiedzi na to pytanie najlepiej szukać u lekarzy specjalistów oraz terapeutów zajmujących się nałogami. Rzucanie palenia to poważna sprawa i należy odpowiednio się do tego przygotować. Większość środków wspomagających jest na szczęście nieszkodliwa dla organizmu. Opisywane metody są niestety stosunkowo drogie. Przeprowadzenie jednorazowej kuracji może kosztować przeciętnego palacza nawet kilkaset złotych. Trzeba pamiętać, że wybór odpowiednich środków będzie zależał od naszych indywidualnych preferencji i możliwości.

Dyskusyjna efektywność

Wiele dyskusji wzbudza efektywność opisywanych środków pomagających rzucić papierosy. Słychać wiele głosów osób, które są zawiedzione efektami kuracji lub szybko wracają do nałogu. Nie można jednak zapominać, że nie ma idealnego sposobu na rzucanie palenia. Nikt nie wykona za nas całej ciężkiej pracy i masy wyrzeczeń. Należy pamiętać, że opisywane środki powinny być tylko wsparciem w kryzysowych momentach naszej walki z nałogiem. Jak rzucić palenie, doskonale wiedzą osoby, które już tego dokonały. To właśnie od nich najlepiej zdobywać cenne wskazówki i opinie. Może okazać się, że żadne środki nie będą wcale konieczne. Do decyzji o rzuceniu palenia trzeba dojrzeć i nie przejmować się opinią innych osób.

Dodaj komentarz