Dom

Pokój dla dziecka – małe meble to już nie problem!

Ci którzy mają to szczęście posiadać dzieci, wiedzą jakie nieszczęście jest urządzać dla nich pokój. Problem urządzenia pokoju dla malucha nie tylko wiąże się z dobraniem kolorów czy rozstawieniem w nim mebli dla dzieci. Ważne by meble były bezpieczne, wygodne, ale też funkcjonalne.

Zacznijmy od tego, że nasze maluchy są w wieku poznawania świata i bardzo ważne dla nich jest to co widzą, dotykają itp. Starajmy się więc urządzić im pokój przede wszystkim tak, by czuły się w nim bezpiecznie, przytulnie i mogły się rozwijać.

Dobrana kompozycja kolorystyczna.

Tu jest jasna reguła – im młodsze dziecko tym kolory powinny być bardziej zabawne, bardziej soczyste, a im starsze tym bardziej stonowane. Większość producentów mebli oprócz gotowego wzoru mebla oferuje próbnik obić, tkanin czy płyt i tu zawsze warto się o nie zapytać. Kupując takie przedmioty jak meble jesteśmy sami w stanie skomponować ich wygląd przynajmniej pod względem kolorystycznym. Jeżeli mają Państwo problem z dobieraniem pokojów, warto poradzić się kogoś ze zmysłem estetycznym, lub skorzystać z gotowych kompozycji jakie przeważnie obowiązują przy danym meblu.

 

Ważnym czynnikiem w meblach dla dzieci są materiały.

Starajmy się dobierać je tak, by były przede wszystkim miłe w dotyku oraz łatwe w utrzymaniu w czystości. Pamiętajmy też, że nasze dziecko rośnie, a wraz z nim tworzą się różnie potrzeby estetyczne, dlatego nie ma się co oszukiwać – meble prędzej czy później będą musiały być wymienione na zupełnie inne.

Duża funkcjonalność małych mebli dla dzieci.

To co jest małe, nie koniecznie musi być mało funkcjonalne. Większość łóżek dziecięcych ma opcję dokupienia koszy, szuflad które pod nie wjeżdżają. Również dobrą opcją są małe sofy rozkładane. W pokojach dla dziecka zawsze problemem są ich zabawki porozrzucane gdzie się da. Łatwo idzie temu zaradzić wybierając do ich przetrzymywania kosze lub pojemniki które z łatwością idzie dopasować do zakamarów pokoju, tak by nie rzucały się w oczy i nie przeszkadzały.

Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Przy urządzaniu pokoju dla dziecka zwróćmy szczególną uwagę na meble i akcesoria pod kątem bezpieczeństwa. Większość produktów dla dzieci jest przetestowana pod tym względem, ale zawsze warto zapytać o szczegóły jeśli chodzi o bezpieczeństwo użytkowania.

najmeble

Dodaj komentarz