Dom

Pilarka w sezonie grzewczym

Sezon beztroskiego – wakacyjnego leniuchowania już dawno za nami. W karcie historii zapisana została już cudowna, słoneczna i ciepła pogoda. Teraz pozostała nam szarość dania codziennego i wykonywanie obowiązków ostatecznych przed nadejściem zimy, czyli okresu uśpienia i wyciszenia.

Zanim jednak nadejdzie ten zimowy i chłodny okres wielu osobom, a szczególnie mężczyznom marzy się posiadanie w swoim zbiorze narzędzi – pilarki. Oczywiście mowa tutaj o osobach, które posiadają obszar do jej użycia: ogród lub działka za miastem. Marzenie to jest teraz wprost proporcjonalne do szybkości opadania liści z drzew.

Bo w końcu komu się nie marzy poszaleć i wyładować swoje emocje w ten sposób, przy okazji doprowadzając swój ogród do kosmetycznego ładu? Zanim jednak będzie to możliwe należy zaopatrzyć się w pilarkę. Obecnie rynek tego typu urządzeń jest bardzo bogaty. Ilość modeli i typów, które powstały zadowolą każdego mężczyznę i pozwolą mu wybrać taki typ jaki idealnie sprawdzi się do jego potrzeb.

Wybór popularnych modeli pilarki

Najbardziej popularne są dziś pilarki łańcuchowe. Wyróżnia się dwa ich główne przeznaczenia: profesjonalne i półprofesjonalne. Te pierwsze stosowane są w leśnictwie, zakładach przeróbki drewna, tartakach i innych zakładach przemysłowych, gdzie do ich używania potrzebne są specjalne kwalifikacje. Jednak na potrzeby „domowe” tego typu urządzenia są niepotrzebne, szczególnie ze względu na bardzo wysoką ich cenę.

Do prac ogrodowych idealnie sprawdzi się pilarka łańcuchowa półprofesjonalna spalinowa lub elektryczna. Wybór danego modelu zależy od indywidualnych preferencji kupujących oraz możliwych nakładów finansowych.

Pilarka spalinowa jest nieznacznie droższe od elektrycznej ale za to daje duży komfort użytkowania i swobodę wykonywanych ruchów. Są one ponadto bardziej ekonomiczne i wydajne.

Pilarki elektrycznie idealnie sprawdzą się w momencie, gdy nie posiadamy dużych terenów i korzystamy z niej naprawdę sporadycznie. Jej główną wada są ograniczenie spowodowane koniecznością dostarczania prądu elektrycznego, co skutkuje jej mniejszym zastosowaniem.

Bezpieczeństwo pracy z pilarkami

Należy jednak pamiętać, że korzystając z pilarek należy zachować odpowiednie środki ostrożności i samo urządzenie nie wykonana i nie zastąpi innych czynności poprzedzających jakąkolwiek pracę z drewnem.

Dodaj komentarz