Ślub i wesele

Pierścionek zaręczynowy uwiecznieniem chwili

Jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu każdej pary są zaręczyny. Dzień ten bardzo często urozmaica wykwintna kolacja, butelka dobrego wina oraz piękne kwiaty. Podstawą (bez której na pewno nie udałoby się obejść) jest jednak pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy

Pomimo tego, że kobieta w sprawach biżuterii jest z pewnością o wiele większą specjalistką, to problem zakupu pierścionka zaręczynowego spadnie oczywiście na mężczyznę. W tym uroczystym dniu mężczyzna wkłada wybrany przez siebie pierścionek na serdeczny palec swojej ukochanej. Tego typu biżuteria wyposażona jest przeważnie w tak zwane „oczko”, którym może być diament (czyli biały kamień szlachetny) albo kamień półszlachetny, bądź też cyrkonia. W zależności od kraju panie zakładają ów pierścionek na prawej lub na lewej ręce. W Polsce rzecz jasna pierścionek zaręczynowy (którego przyjęcie równa się ze zgodą na zamążpójście) wkładany jest na palec serdeczny prawej ręki. Pierścionki zaręczynowe posiadają różne rozmiary (co powinno być istotne dla mężczyzny wybierającego pierścionek dla przyszłej narzeczonej). W klasyfikacji jubilerskiej wyróżnimy tutaj rozmiary od 5 do 34, które odpowiednio przekładają się na średnicę wewnętrzną palca mierzoną w milimetrach (odpowiednio od 14 do 23,6 mm). W zależności od indywidualnych upodobań, kobietę zachwyci delikatny niewielki brylant bądź też pokaźny, duży kamień. Wybór jest naprawdę duży, można brać pod uwagę oprawę z białego czy też żółtego złota, różne kształty zarówno samych pierścionków jak i ozdób, szerokość pierścionka i wielkość ozdoby.

pierścionek zaręczynowy

Warto zwrócić uwagę również na cenę, czasami zakup u zwykłego jubilera okaże się o wiele lepszą decyzją niż wybranie markowego sklepu. Wbrew pozorom w ten sposób można zaoszczędzić kilkaset złotych a jedyną różnicą będzie brak markowego oznacznika. Jeśli mamy już na oku odpowiedni według nas pierścionek, musimy jeszcze zdobyć rozmiar palca naszej ukochanej oraz ewentualnie sprawdzić czy pierścionek na pewno jej się spodoba, w tym celu zapytać możemy o radę jej przyjaciółkę/ siostrę/ mamę lub jeśli chcemy, by nasza niespodzianka była nieco mniejsza, ale za to trafiona, to udać się do jubilera wraz z wybranką. Zakupu możemy dokonać w tradycyjnym sklepie bądź też rozejrzeć się w sklepach internetowych, w ten sposób możemy dosyć sporo zaoszczędzić (pamiętajmy jednak, że niesie to za sobą pewne ryzyko, na przykład pierścionek może okazać się nie taki, jak go sobie wyobrażaliśmy patrząc na zdjęcie).

Dodaj komentarz